Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej?

Nowa Kronika jest już w punktach sprzedaży. E-wydanie można kupić na www.prasabeskidzka.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

Prądem porażeni. 41 milionów nie wystarczyło

Żadna firma nie była zainteresowana dostawami prądu na potrzeby tzw. grupy zakupowej, w skład której wchodzi Powiat Bielski i wszystkie jego gminy z wyjątkiem Buczkowic. To wszystko mimo zabezpieczenia ponad 41 mln zł, czyli kwoty blisko czterokrotnie wyższej niż rok temu!

Jaworze: jest parking, ale nie można parkować

Jakiś czas temu w Jaworzu, pod tzw. Goruszką, powstał parking. Nie byle jaki, kosztowny, dofinansowany przez rząd. Okazuje się jednak, że parkować mogą na nim wyłącznie wybrańcy. Taka sytuacja nie spodobała się naszej Czytelniczce, która porównuje sytuację do absurdów przedstawianych w filmach Barei.

Próba sił na Sarnim Stoku (cd.). Ekolodzy żądają wstrzymania prac

Trwa awantura o Sarni Stok. Ekolodzy wystąpili do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Bielska-Białej o wstrzymanie prac budowlanych oraz do Urzędu Miejskiego. – Nadal nie udostępniono nam decyzji o zgodzie na wycinkę i protokołu z wizji terenowej – skarżą się społecznicy.

Bierzemy kasę w teczkę i jedziemy na wycieczkę

Polskim rodzinom żyje się coraz trudniej, wszechobecna drożyzna sprawia, że trzeba oszczędzać na wszystkim. Czy również na wycieczkach szkolnych dzieci? Czy takich wyjazdów jest teraz mniej?

Wiktoria z Ukrainy zadomowiła się w Polsce. Teraz pomaga rodakom

Wiktoria od marca mieszka w Bielsku-Białej. Cały czas jeździ do Lwowa i pomaga w ewakuacji swoich rodaków. Choć sama nie zna losów członków własnej rodziny, nie wyobraża sobie, by czekać na koniec wojny z założonymi rękami.

Słup bardzo wysokiego napięcia

Bielszczanin Andrzej Świder ma pecha. Na terenie należącej do jego rodziny nieruchomości stoi ogromny słup wysokiego napięcia. Spółka Tauron, do której należy linia przesyłowa, postanowiła go niedawno wymienić. Przy okazji dokonano dużych zniszczeń w ogrodzie. Czy ktoś za to zapłaci?

Profesor na ulicy. Uczelnia wyrzuca go z mieszkania

Zainwestowali oszczędności życia w remont mieszkania służbowego, a teraz zostają z niego wyrzuceni. Emerytowany profesor z bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej i jego żona muszą szukać nowego lokum. – Odwrócono się ode mnie, bo nie jestem już potrzebny – mówi profesor z goryczą.

Szczyrk szykuje się do zimy. Ile zapłacimy za szusowanie?

Na razie nie wiadomo jeszcze, ile w tym sezonie zimowym będzie kosztować karnet dla narciarzy, ale mogą być nawet o 20 procent droższe w porównaniu z zeszłym sezonem. Szczyrk kusi za to nowymi trasami.

Nowa miejscówka na szczycie Skrzycznego

Schronisko turystyczne na Skrzycznem będzie mieć konkurencję – tuż obok powstaje obiekt o podobnym charakterze. Budynek istniał w tym miejscu już od dawna, ale po gruntownym remoncie i rozbudowie zacznie służyć turystom i narciarzom.

Fenomen Lipy trwa

361 autorów z całej Polski, 971 utworów – te liczby są ważne, mimo że chodzi o konkurs literacki. Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2022 pokazał, że młodzi ludzie ciągle mają literacki zapał.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments