Wydarzenia Bielsko-Biała

Idą święta – Bielsko-Biała się stroi

Fot. Marcin Płużek

Święta za pasem, co oznacza, że tak jak w latach ubiegłych o tej porze roku, rozpoczęło się przystrajanie bielskich ulic świątecznymi ozdobami i iluminacjami.

W tym roku będzie jednak skromniej niż w ubiegłym, kiedy to już z powodu oszczędności miasto ograniczyło wydatki na ten cel. Teraz Ratusz chce wydać – wynika z wypowiedzi urzędników – na udekorowanie miasta jeszcze o jakieś 40 procent mniej niż w zeszłe święta, co by oznaczało, że wydatek ten zamknie się kwotą  poniżej 500 tysięcy złotych.
Skoro wprowadzono oszczędności, to i ozdób oraz świątecznych „fajerwerków” będzie na ulicach mniej. Na pewno – zapewnili nas już jakiś czas temu urzędnicy – pojawią się, cieszące się wielką popularnością wśród najmłodszych bielszczan „świecące” bajowe postacie Reksia oraz Bolek i Lolka a także św. Mikołaj w saniach. W praktyce przystrojona ozdobami będzie tylko ulica 11 Listopada oraz w mniejszym stopniu plac Chrobrego oraz rynek. Będzie tylko jedna sztuczna choina, ta na placu Chrobrego. To pod nią – jak w poprzednich latach – zaplanowano na 6 grudnia uroczyste „odpalenie” świątecznych miejskich iluminacji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aby było miejscowo czysto
aby było miejscowo czysto
1 miesiąc temu

Widać, że Redakcja z okazji zbliżających się świąt wprowadziła prezent w postaci napisu po angielsku przy postach “na chybił trafił”, że są sprawdzane pod względem czystości. Po zaopatrzeniu takiego postu napisem – znika czy jest niewłaściwy ideowo czy nie, Słusznie, myjmy się przed świętami, tylko twarz.

oszczędzać bo kryzys
oszczędzać bo kryzys
1 miesiąc temu

Miasto wychyla się ponad 10 % koniecznych ustawowych oszczędności energii i nawet podaje kwotę jaką oszczędzi. I o to chodzi.