Na sygnale Oświęcim

Kęty: Uparł się, by po pijaku prowadzić skuter. Jego znajomi wezwali policję

Fot. KPP w Oświęcimiu

Mieszkaniec Kęt był pijany jak bela, ale uparł się, że wsiądzie na skuter i pojedzie do domu. Jego znajomi nie mogli mu tego wyperswadować i w końcu wezwali policję. Mimo to ochlaptus tak łatwo się nie poddał…

Rzecz się działa 1 grudnia tuż przed 20.00 w Kętach. 54-latek ostro zabalował, bo – jak się później okazało – w organizmie miał aż 2,3 promila alkoholu. Mimo to stwierdził, że z imprezy do domu wróci własnym motorowerem. Gdy znajomi go od tego odwodzili, ten zareagował agresją.

W końcu znajomy 54-latka powiedział „basta” i zadzwonił pod 112 informując o zamiarach kolegi. – We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z kęckich patroli. Mundurowi na miejscu zastali dwoje zgłaszających oraz awanturującego się 54-latka, który nadal zamierzał wsiąść na swój skuter i pojechać do domu. Policjanci zobowiązali go do zachowania zgodnego z prawem oraz podali konsekwencje grożące za jazdę w stanie nietrzeźwości. Gdy to nie przyniosło rezultatu, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień – relacjonuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Policjanci skierują do oświęcimskiego sądu wniosek o ukaranie 54-latka za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

– Na podziękowanie za prawidłową reakcję zasługują mieszkańcy Kęt, którzy swoją stanowczą postawą nie dopuścili, aby wsiadł on za kierownicę, stwarzając zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podsumowuje rzecznik.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mój Boże
Mój Boże
1 rok temu

Chroń mnie panie przed takimi “znajomymi”… Towarzystwo zapewne z platformy? To by wiele tłumaczyło…

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  Mój Boże

Z pisu są cały czas na gazie inaczej by tak Polski nie niszczyli baranie.

cała prawda
cała prawda
1 rok temu
Reply to  Ola

Gdyby Platforma istniała w 1939 roku to razem z Niemcami wrzeszczeli by ,że Polacy napadli na radiostację w Gliwicach

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  cała prawda

Widzisz teraz do czego doprowadziła ciebie TVPis. Zgłoś się niezwłocznie po poradę do Psychiatry .

Siwy60
Siwy60
1 rok temu

Znajomi