Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ile kosztuje detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to najczęściej jedna z najlepszych terapii dla osoby borykającej się z uzależnieniem. Wiele zabiegów zarówno medycznych, jak i psychologicznych pozwala pacjentowi powrócić do normalnego życia. Najważniejszym elementem samego odwyku jest zauważenie istoty problemu przez osobę, która ma problem z alkoholem. Ile kosztuje detoks alkoholowy?

Odwyk a detoks alkoholowy – jak to wygląda?

Odwyk alkoholowy oferowany między innymi przez https://medi-life.pl/konstancin/odtrucie-alkoholowe/ zaczyna się od tak zwanego detoksu. Jest to najgorszy moment samej terapii, gdyż to w tym czasie pacjent doświadczy wielu nieprzyjemnych objawów. Pojawi się rozdrażnienie, drżenie mięśni, czy też pobudzenie nerwowe. Nieraz konieczna będzie pomoc farmakologiczna, w formie leków uspokajających. Drugim etapem jest terapia grupowa oraz indywidualna. To właśnie w tym czasie chory musi się nauczyć jak na nowo żyć w społeczeństwie.

Ile kosztuje odwyk alkoholowy?

Najważniejszą rolę w samym detoksie odgrywają warunki, w jakich zostanie on przeprowadzony. W związku z tym nie należy kierować się ceną, kiedy wybieramy określoną placówkę. Prywatne ośrodki wiążą się z niemałym kosztem, jednak w większości wypadków będą one bardzo zadbany, a pacjent będzie dobrze się w nich czuł, co pozytywnie wpłynie na czas trwania samej terapii. Cena odwyku to kilka tysięcy złotych. Nie jest to mało, aczkolwiek efekty mogą zupełnie odmienić życie chorego, dlatego naprawdę warto rozważyć takie rozwiązanie.

Czy odwyk alkoholowy na NFZ jest możliwy?

Osoby, które są ubezpieczone, mają prawo skorzystać z odwyku alkoholowego realizowanego w ramach NFZ. Aby się o to starać, będziemy potrzebowali tylko i wyłącznie dowodu ubezpieczenia zdrowotnego. Co więcej, jeśli tego nie mamy, możliwe, że koszt leczenia zostanie pokryty przez samo ministerstwo zdrowia. W tego typu ośrodkach musimy zadbać o swoje ręczniki, środki higieny, czy też piżamę, jednak finalny koszt będzie znacznie mniejszy. Warto wspomnieć o tym, że detoks alkoholowy wiąże się z czasem, dlatego nie należy wywierać na siebie presji, która negatywnie wpłynie na samo leczenie. Zobacz więcej wiadomości branżowych na polski-portal.com.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
2 lat temu

Alkoholizm to problem, który dotyka również bliskich i wcale nie jest łatwo nad wieloma sprawami przejść do porządku dziennego, nawet w dorosłym życiu. Dlatego warto szukać fachowej pomocy, ja taką w Psychomedic znalazłam.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Jak to nie należy kierować się ceną przy wyborze prywatnego odwyku? Zawsze należy kierować się ceną w życiu i tu artykuł sponsorowany robi ściemę. Najczęściej rodziny dotknięte alkoholizmem są ubogie, więc artykuł sponsorowany w pierwszej części dla zamożnych. Ale nawet ci nie są hojni aby nie kierować się ceną.