Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Integrowali się

Fot. Wojciech Ciomborowski

Wspaniała pogoda i moc atrakcji czekały wczoraj na uczestników jordanowskiego XII Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych, Podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce im. Zbyszka Koleckiego. Zabawa była zatem przednia, o czym najlepiej świadczył uśmiech królujący na twarzach przybyłych gości.

Zabawa była zatem przednia, o czym najlepiej świadczył uśmiech królujący na twarzach przybyłych gości. Na piknik zorganizowany przez jordanowskie Stowarzyszenie Trzeźwości „Dom”, którego wieloletnim szefem był Zbigniew Kolecki, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jordanowie wspieranych przez 140 wolontariuszy z ZS im. H. Kołłątaja przybyły grupy nie tylko z powiatu suskiego i ościennych, ale i z dużo bardziej odległych zakątków województwa. W sumie na terenach Ośrodka Wypoczynkowego „Strumyk” bawiło się 940 gości oraz ich opiekunowie. W efekcie impreza, nad którą honorowy patronat objął marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, starosta suski Józef Bałos oraz burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski, a finansowo wsparł Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie tylko z nazwy służyła integracji środowiska.

Na przybyłych czekały liczne gry i zabawy. Mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych podczas, których z zapałem malowali wycięte i przymocowane do stojaków sylwetki zwierząt. Nie brakowało chętnych do sprawdzenia się w konkurencjach sportowych (rzucanie woreczkami do celu, gra w kometkę), przejechania się z członkami MTR Osielec pojazdami terenowymi. Inni ku swojej radości robili ogromne bańki mydlane. Tłum zebrał się przy tym pod sceną. Na niej zaprezentowali się najpierw podopieczni ŚDS w Jordanowie, wystawiając humorystyczną i zarazem nieco odbiegającą od pierwowzoru wersję „Kopciuszka”. Gromkimi brawami nagrodzone zostały także dziewczęta z formacji tanecznej Fresh Crew, które dały energetyczny pokaz. Na bawiących się czekali także animatorzy malujący twarze, masa słodkości, loteria fantowa z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów oraz stoiska, na których prezentowano twórczość wychowanków ośrodków.

 

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o