Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Inteligentny dom od Zamel – czym, poza ceną, różni się od konkurencji?

Zaawansowana technologia, połączona z możliwościami jej bezprzewodowego sterowania, umożliwia zastosowanie takich nowoczesnych rozwiązań, jak inteligentne domy. Użytkowanie ich jest niezwykle komfortowe, a ponadto pozwala również oszczędzać energię potrzebną do oświetlenia i ogrzewania domu, co ma wpływ nie tylko na koszty, ale i środowisko. Bardzo interesującą ofertą systemów domów inteligentnych dysponuje polska firma Zamel.

Co to jest dom inteligentny?

Jeszcze niedawno dom, w którym można sterować oświetleniemogrzewaniemroletami z możliwością adaptacji funkcji do preferencji użytkownika nie tylko bezprzewodowo, ale i z dowolnego miejsca na ziemi, jawił się jako przejaw ekstrawagancji. Warto jednak mieć na uwadze, że systemy takie pozwalają oszczędzać energię, zapalając światła tylko tam, gdzie przebywamy, ogrzewać dom tuż przed naszym przybyciem i zawczasu otworzyć bramę wjazdową, co skraca czas potrzebny na obsługę tych urządzeń. Mieszkając w inteligentnym domu nie musimy się tak skupiać na konieczności pilnowania poszczególnych świateł, pieca czy klimatyzacji. Nawet będąc już poza domem, jesteśmy w stanie sprawdzić, czy drzwi i brama zostały zamknięte, a rolety opuszczone w słoneczny dzień – te ostatnie możemy także w razie czego zdalnie podnieść, by oświetlić ustawione na parapecie kwiaty. W połączeniu z urządzeniami AGD wyposażonymi w Wi-Fi system taki pozwala na zdalną kontrolę. Tym samym znika problem pozostawionej, włączonej kuchenki lub czajnika. Możemy ponadto wstawić wodę na herbatę tuż przed naszym powrotem do domu.

Możliwości systemu Exta Life od Zamel

System oferowany przez Zamel.com zapewnia doskonałą kontrolę nad domem. Dodatkowym atutem jest możliwość przeprowadzenia instalacji w dowolnym momencie budowy lub już w gotowym obiekcie. Każda z funkcji inteligentnego domu jest tu realizowana za pomocą odpowiednio dobieranych odbiorników i nadajników sterowanych nie tylko pilotami, których rozbudowane wersje obsługują ponad 30 urządzeń, ale i zdalnie, z dowolnego miejsca na Ziemi za pomocą intuicyjnej aplikacji. Za pomocą sterowników regulacja temperatury i oświetlenia przebiega płynnie z możliwością określenia minimalnych wartości. Dysponując czujnikami zmierzchu i sondami, nadzorowanie tych parametrów nie jest w najmniejszym stopniu problematyczne. Dom inteligentny Exta Life to nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo, o które możemy zadbać, dodając czujniki tlenku węgla, gazu i dymu oraz czujki alarmowe reagujące na ruch.

Koszty budowy systemu inteligentnego domu

Zwykle koszt wyposażenia domu w system inteligentnego sterowania jest wysoki. Obejmuje on rozdzielnice, urządzenia sterujące, okablowanie i robociznę. Ceny najprostszych instalacji oscylują w granicach kilkunastu tysięcy. Rozbudowany system, obejmujący wiele urządzeń wewnętrznych i zewnętrznych w dużym budynku powoduje wzrost kosztu nawet kilkunastokrotnie. Szacowanie kosztów montażu inteligentnego systemu sterowania domem uzależnione jest od typu instalacji oraz zakresu kontroli, jaki chce uzyskać przyszły użytkownik domu inteligentnego.

Podstawową zaletą, docenianą przez wszystkich, którzy mając już dom, chcą go unowocześnić, jest bezprzewodowy system sterowania. Bez konieczności wykonywania dodatkowego okablowania możemy uzyskać kontrolę nad oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i bramą wjazdową. Wszystko w nieskomplikowanym montażu i prostym systemie nadajników, odbiorników i jednostki sterującej. Oprócz pilotów dostajemy do dyspozycji intuicyjną w obsłudze aplikację, która pozwala na zarządzanie domem z dowolnego miejsca – pod warunkiem oczywiście, że dysponuje się dostępem do internetu.

google_news