Bielsko-Biała Na sygnale

Internetowy naciągacz

Fot. Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Oferował na Facebooku telefony komórkowe, a gdy ludzie wpłacali pieniądze, urywał z nimi kontakt. Bielscy policjanci pomogli w schwytaniu 25- letniego mieszkańca Ukrainy, który naciągał ludzi przez Internet.

Do oszustwa doszło końcem czerwca. Mieszkaniec województwa podkarpackiego do komendy w Krośnie zgłosił przestępstwo. Okazało się, że został oszukany przez fałszywego sprzedawcę telefonów, który w “necie” opychał ludziom produkt, a następnie znikał bez śladu z ich pieniędzmi. Trop powiódł mundurowych do powiatu bielskiego, na terenie którego został utworzony rachunek bankowy, gdzie poszkodowany 41-latek wpłacił  pieniądze. Szybko odszukano naciągacza z Ukrainy, któremu grozi teraz nawet do 8 lat za kratkami. Okazało się, że przebywał na terenie Polski nielegalnie. Bielski sąd aresztował podejrzanego na miesiąc.

Niewykluczone, że 25-latek mógł oszukać więcej osób, więc bielska policja prosi o kontakt osoby, które w ostatnim czasie kupowały sprzęt elektroniczny przez Facebooka lub ogłoszenia internetowe i nie otrzymały ani towaru, ani zwrotu pieniędzy – wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej nr tel.: 33/812-12-70.

 

4
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
AlicjaAndyAlicjaantybanderowiec Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antybanderowiec
Gość
antybanderowiec

chachły tak mają

Alicja
Gość
Alicja

Deportować.

Andy
Gość
Andy

mam nadzieję wszystkich…..

Alicja
Gość
Alicja

Ja też.