Cieszyn Kultura i rozrywka

Sala zabaw w Strumieniu

Fot. Dawid Janik

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu powstała sala zabaw. To propozycja dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swoich pociech, a chcieliby wziąć udział w koncercie, spektaklu czy innym wydarzeniu kulturalnym.

Na czas pobytu na imprezie rodzice mogą zostawić dziecko pod fachową opieką. W dodatku w kolorowej i dobrze wyposażonej sali zabaw. Usługa opieki jest bezpłatna.

Co więcej, w sali będą prowadzone ogólnorozwojowe zajęcia dla najmłodszych dzieci wraz z opiekunami. Edukacja odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: 6-36 miesięcy i 4-6 lat. Celem zajęć jest wielozmysłowe poznawanie świata przez dzieci, stymulowanie ich rozwoju ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego. Warsztaty są realizowane zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori, Integracji Sensorycznej, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Dobrego Startu Marty Bogdanowicz oraz Dziecięcej matematyki Edyty Gruszczyk–Kolczyńskiej. Podczas spotkań wykorzystywane są autorskie, ekologiczne materiały dydaktyczne. Zajęcia prowadzi Anna Melek – nauczyciel zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, pedagog specjalny, terapeuta SI, nauczyciel Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o