Wydarzenia Bielsko-Biała

Inwestor chce budować. Powstaną cztery hotele pod Szyndzielnią?

Na zboczu Szyndzielni, kilkadziesiąt metrów od Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, planowana jest budowa trzech hoteli. Na hotel zaadaptowany ma zostać także sąsiedni biurowiec.

Inwestorem jest 74-letni biznesmen powiązany z branżą IT, do którego należy atrakcyjny grunt – budowa realizowana ma być na dwóch działkach w końcowym odcinku al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. To działki o łącznej powierzchni ok. 92 arów już na wzniesieniu za pętlą autobusową MZK, do której dociera linia nr 8. Teren planowanej inwestycji minęlibyśmy, skręcając i jadąc do góry w kierunku hotelu „Beskidy Park” (dawny „Transportowiec”).

Plany inwestycji wyglądają poważnie, bo w Urzędzie Miejskim leży wniosek o wydanie pozwolenia na zmianę funkcji biurowca znajdującego się na jednej z działek, który po zaadaptowaniu będzie pełnił funkcję hotelową. Zawieszony od kilku miesięcy pozostaje drugi wniosek, który dotyczy wydania pozwolenia na budowę kolejnych obiektów hotelowych.

Projektowana powierzchnia zabudowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą budynków wyniesie ok. 45 arów, kolejne ok. 24 ary zajmą tereny pod parkingi i garaże podziemne – inwestor zamierza zbudować trzy budynki z garażami i ciągami pieszo-jezdnymi. Hotele mają mieć trzy kondygnacje nadziemne i jedną kondygnację podziemną (garaż), który będzie częściowo zagłębiony w terenie.

Inwestycja hotelowa powstać ma na terenie otuliny Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego (44 metry od jego granicy), ale poza granicami innych wielkopowierzchniowych form ochrony przyrody. W odległości ok. 10 m w kierunku północnym od terenu planowanej budowy położony jest obszar Natura 2000 Beskid Śląski.

Więcej na ten temat pisze w aktualnym numerze “Kronika Beskidzka”, dostępna w punktach z prasą oraz tutaj.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
1 rok temu

Zabudować całe okolice Beskidów ogrodzić aby ciemnota nie miała gdzie spacerować to banda i złodzieje.

Maria
Maria
1 rok temu

Chyba burdele mafii obsada wszystkich w całej Polsce jest minimalna normalne jaja i co na to bezradni w BB.

rasta
rasta
1 rok temu

Coś w tym jest podejżanego. 74 i branża IT, to ta za czasów początków e-mail. Poza tym kto dał pozwolenie na tak bliską zabudowę terenów chronionych, tzn ile? Jeszcze nikt, gdyż to dopiero wniosek, nie znaczy że przejdzie, chyba że $. Perspektywa niezbyt ciekawa.