Wydarzenia Bielsko-Biała

Inwestycja za 3,8 mln zł. Ruszyła rozbudowa drogi w Buczkowicach

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Rozpoczęła się rozbudowa powiatowej ulicy Bielskiej w Buczkowicach. Prace na niemal kilometrowym odcinku od nowego ronda do granicy z Meszną będą kosztować 3,8 miliona złotych.

Inwestycja zakłada budowę ścieżki rowerowej i chodnika na całej długości po prawej stronie drogi (kierunek od Bielska-Białej). To kontynuacja trasy, która obecnie kończy się na granicy Mesznej. Drogowcy ponadto m.in. przebudują sieć gazową, wymienią nawierzchnię jezdni oraz zamontują nowe oświetlenie.

Starosta bielski przypomina, że ten fragment drogi dopiero niedawno stał się własnością powiatu. – To skutek „mechanizmu prawnego” przy okazji budowy drogi ekspresowej do Żywca. Odcinek drogi od granicy Bielska-Białej w stronę Szczyrku do nowego ronda w Buczkowicach, który wcześniej miał status drogi wojewódzkiej, został przekazany powiatowi bielskiemu – tłumaczy Andrzej Płonka.

Samorządowiec dodaje, że jest plan, aby ścieżka rowerowa biegła do Szczyrku, a docelowo zaczynała się na granicy z Bielskiem-Białą. – Za nowym rondem droga znowu jest wojewódzka, ale będziemy próbowali zrealizować ten plan. Robimy to przy wsparciu wójta gminy Buczkowice, z czego bardzo się cieszę. Mamy na względzie głównie kwestie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, których jest sporo na tej trasie – zauważa szef powiatu.

Roboty na ulicy Bielskiej potrwają do końca sierpnia. Jak informują w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, w najbliższym czasie nie przewiduje się zamknięcia drogi, ale nie obejdzie się bez utrudnień dla kierowców. Warto więc zachować ostrożność w tym miejscu.

Do przetargu wpłynęło siedem ofert. Rozbudowa ulicy Bielskiej będzie kosztowała niespełna 3,8 mln zł. Prace finansują po połowie samorządy powiatu i gminy Buczkowice.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
3 miesięcy temu

A gdzie są w drodze finanse Starostwa Bielskiego?

Jeremi
Jeremi
3 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

Przeczytaj pstatnie zdanie

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
3 miesięcy temu
Reply to  Jeremi

Przeczytałam wcześniej, dla mnie samorządu powiatu to są wszystkie gminy w powiecie a nie Starostwo.

Jeremi
Jeremi
3 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

W Polsce są 3 rodzaje jednostek samorządu terytorialnego: województwa, powiaty i gminy. Mają osobowość prawną. Organy wykonawcze tych jednostek to zarządy województw, zarządy powiatów i wójtowie gmin. Przewodniczący zarządu powiatu to starosta. Starostwo powiatowe to urząd, który wykonuje zadania nałożone przez radę i zarząd powiatu. Czyli mówiąc w skrócie -pieniądze daje powiat a urzędnicy starostwa robią przelew.

Janek
Janek
3 miesięcy temu

Fajnie

Last edited 3 miesięcy temu by Janek
Janek
Janek
3 miesięcy temu
Reply to  Janek

A co od nowego ronda, pewnie ścieżka rowerowa będzie wchodzić w ul. Jagodową? Dlaczego ta ścieżka rowerowa nie będzie przebiegała wzdłuż całej ul. Jagodowej lecz jej cześć bedzie usytuowana przy głównej drodze gdzie bezpieczeństwo roweżystow jak i pieszych, zawsze będzie zagrożone wystąpieniem nieszczęśliwego zdarzenia.

Last edited 3 miesięcy temu by Janek