Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Istebna: Czerwona kartka dla LGBT

Partia RAZEM Podbeskidzie ostro sprzeciwiła się – jak twierdzi – demonizacji edukacji seksualnej. Chodzi o plany Rady Sołeckiej w Istebnej, która rozważa przyjęcie deklaracji w sprawie „ideologii LGBT”.

Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie partii RAZEM Podbeskidzie: „Jak informuje Głos Ziemi Cieszyńskiej Rada Sołecka w Istebnej rozważa przyjęcie deklaracji w sprawie „ideologii LGBT”. W deklaracji padają słowa potępiające edukację seksualną, przedstawiające społeczność LGBT jako zagrożenie dla wolności słowa i “niewinności dzieci”. Partia Razem okręg Podbeskidzie wyraża zdecydowany sprzeciw wobec tej deklaracji. Kategorycznie potępiamy szczucie na osoby LGBT, straszenie homoseksualizmem. Geje, lesbijki, osoby biseksualne czy transseksualne żyją w naszym regionie, nie stanowią żadnego zagrożenia dla nikogo, zasługują na szacunek i równe traktowanie. Z badań społecznych wiemy, że spotykają się często z przemocą werbalną lub fizyczną. Deklaracje podobne do tej, którą planuje przyjąć Rada Sołecka w Istebnej przyczyniają się do wytwarzania klimatu wrogości, niechęci i nietolerancji do mniejszości seksualnych. Uważamy, że nikt nie powinien być obrażany ze względu na swoją orientację seksualną a samorząd powinien troszczyć się o wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich orientacji. Sprzeciwiamy się także demonizacji edukacji seksualnej. Naszym zdaniem obowiązkowa edukacja seksualna oparta na standardach WHO jest konieczna w szkołach. Dzieci i młodzież powinny wiedzieć o odmiennych orientacjach seksualnych czy metodach antykoncepcji. Edukacja seksualna czy szacunek dla osób LGBT nie stanowią żadnego zagrożenia dla wolności słowa ani tym bardziej dla dzieci. Wręcz przeciwnie, edukacja seksualna może odgrywać pozytywną rolę w rozwoju dzieci i młodzieży, uczyć tolerancji i akceptacji odmienności. Zachęcamy Radę Sołecką w Istebnej do odrzucenia tej szkodliwej deklaracji“.

O sprawie Głos Ziemi Cieszyńskiej pisał jako pierwszy. Stanowisko Rady Sołeckiej w Istebnej głosi: „Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!”. Na czele z sołtys Barbarą Juroszek rada zadeklarowała m.in., że zrobi wszystko, aby „(…) do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)”. Nie pozwolą też na wywieranie „(…) administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach”.

Inicjatywa ma już swoich zwolenników w Radzie Gminy Istebna.  – Deklaracja jest bardzo ważna. Niewątpliwie to rodzice są odpowiedzialni za wychowanie dzieci i przekazują im piękno miłości. Każda instytucja – szkoła czy kościół – wspiera ich w tym trudnym zadaniu. Deklaracja z naszej strony, że będziemy wspierać rodziców i nie pozwolimy zniszczyć piękna tej miłości, powinna od nas wyjść – stwierdziła radna Lucyna Bytow. Pomysł poparł także Stanisław Legierski, przewodniczący Rady Gminy, oraz wójt Istebnej Łucja Michałek.

170
Skomentuj

avatar
34 Komentarzy
136 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
170 Komentarzy
maurycymaurycymaurycyHermenegildaHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Nie jestem gejem ale przez takie a nie inne promowanie w na każdym kroku LGBT “zwykli” ludzie bardziej znienawidza homoskeaualistow… Ja mam wrażenie że LGBT w mediach jest pokazywane, kojarzone w większości pod kątem seksu i niestety potem z tego robi się cała łatka tego środowiska…. Homoseksualizm to nie tylko seks ale o tym media już mało mówią pokazując tych polnagich ludzi na tych różnych paradach….. Taka jest moja subiektywna opinia.

maurycy
Gość
maurycy

Jestem podobnego zdania. Co więcej, wielu przedstawicieli mniejszościowych orientacji seksualnych dostrzega to samo i wyraża dezaprobatę wobec poszczególnych samozwańczych aktywistów LGBTQ+, którzy często podszywają się pod członków mniejszościowych orientacji seksualnych, a w rzeczywistości prowadzą działania polityczne. Zastanawia mnie, jaki jest prawdziwy cel działaczy LGBTQ+? Czy faktycznie chodzi o dobro poszczególnych mniejszościowych orientacji seksualnych? Czy w konsekwencji nie dojdzie do jakiś niekontrolowanych sytuacji? Czy przypadkiem o to komuś nie chodzi?

Łukasz
Gość
Łukasz

Masz rację. Wszędzie tylko polityka. Nawet w komentarzach pod wydarzeniami sportowymi się czyta że Ty z Pisu jesteś taki a Ty z PO jesteś siaki … Strasznie jest to męczące. Nie wiem może w takim działaniu ( manipulacji ) chodzi o to żeby ludzi “zmęczyć” no i oczywiscie podzielić . Ciężko powiedzieć nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Pozdrawiam

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Proponuję przeczytać komentarz Ani mieszkanki Istebnej i się wyjaśnia skąd zamieszanie.

maurycy
Gość
maurycy

A skąd wiesz, że na pewno “mieszkanki Istebnej”? Hermenegilda, cytując klasyka “Znam tą argumentację: poczytaj sobie wskazane dzieło. Poczytaj a będziesz mądry tak samo jak ja w teorii.”

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Maurycy, daj sobie spokój z przekonywaniem. Coś mi wygląda, że jesteś również ideologiem jak Judith Butler tylko w innym wydaniu, na inną skalę. Przekręcasz fakty w interpretacji na swoją stronę więc się trudno z Tobą rozmawia.

maurycy
Gość
maurycy

Gdzie rzekomo przekręciłem jakiś fakt? Reprezentuję własne poglądy na dane zagadnienia, nie jakieś powielone od kogoś i nikogo nie przekonuję do niczego.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Przekręciłeś fakty co do wyrozumiałości dla działań Rady Sołeckiej. Rada Sołecka nie może sobie ogłaszać rezolucję w sprawie wszystkiego, zwoływać zebranie wiejskie w dowolnym temacie. Obowiązuje statut nietraktowany luźno. Jaką moc ma taka rezolucja, chyba że znaczenie polityczne. Aby zaistnieć, aby mówiono (w tym przypadku pisano). Rezolucja to kompetencje Rady Gminy.

maurycy
Gość
maurycy

Tak się składa, choć to śmieszne zabrzmi, ale miewałem doświadczenie z funkcjonowaniem rady sołeckiej i przyglądałem się działaniu kilku z sąsiednich sołectw. Sam dopominałem się o doprecyzowanie i konkretne określenie zakresu działań poszczególnych sołeckich organów. Niejednokrotnie byłem świadkiem, jak dochodziło do sytuacji, kiedy poszczególne osoby powołując się na sołeckie funkcje, próbowały interesować się wszystkim, czym chciały, zawsze powołując się na interes sołectwa. Niestety zapisy statutu względem organów sołectwa najczęściej są zbyt ogólnikowe, natomiast sprawowanie kontroli nad tymi organami jest utrudnione, zwłaszcza w sytuacji, kiedy rada sołecka zwoływana jest dowolnie, wedle uznania sołtysa (najczęściej), posiedzenia nie są protokołowane, a na zebraniu… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Rada Sołecka w organie pomocniczym gminy nie jest sama sobie. Na działania jak chce ma wpływ wójt i Rada Gminy, którzy mają w obowiązku pełnić nadzór. Jeśli tego nie robią właściwie – Rada Sołecka robi co chce. Nie przesądza czasem Rada Sołecka o funduszu sołeckim? Owszem, mieszkańcy głosują ale główny wpływ co w którym miejscu ma Rada Sołecka. Musi być np. uchwała w sprawie liczby radnych sołeckich itd. Więc nie takie znowu dokumenty niewiążące.

maurycy
Gość
maurycy

Rada Sołecka nie zawiera się w żadnym organie pomocniczym gminy. Jest samodzielnym organem, o charakterze, po raz któryś “przypominam”, TYLKO DORADCZYM, NIEWIĄŻĄCYM. Dlaczego do działania sołectwa, na którego terenie działa RADA SOŁECKA dodajesz organy gminy np. wójta? Czasem może to być Burmistrz. Zatem Hermenegilda, do czego sprowadza się nadzór organów gminy nad radą sołecką???

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie wiem czy Ania jest mieszkanką Istebnej jak też nie wiem czy Ania jest Anią. Jakie to ma znaczenie, Ania pisze o innych faktach (też nie wiem czy prawdziwych) bardziej istotnych, które wydają mi się prawdopodobne. Sołtysi zwykle nie są tak oblatani w ideologii LGBT, twórcach aby sami od siebie podejmowali podobną inicjatywę. Nie wiem czy zgodną ze statutem sołectwa. A jeśli to działanie inspirowane – ma inny wymiar. Jeśli bo również nie wiem.

Ania
Gość
Ania

Tak, jestem mieszkanką Istebnej i jeśli macie Państwo jakieś konkretne pytania dotyczących faktów i rzeczywistości istebniańskich odpowiem na pytania. Konkretnie i rzeczowo, podając fakty, nie propagandę nowej władzy.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Dzięki, odpowiadałem maurycemu bo uderzył w słabe miejsce pytając mnie skąd wiem czy Ania jest mieszkanką Istebnej. Nie złapał konkretów, o których mówisz tylko akurat to miejsce. Komuś może trzeba wierzyć. Stąd też odpowiedziałem, że z maurycym ciężko się rozmawia w ten sposób rozmawiając. Bo przeskakuje na miejsce sobie wygodne, podkłada teorię czyniąc dyskutantów nieświadomych co mówią.

Ania
Gość
Ania

Zauważyłam, że to jego matoda, no cóż, gdy brak argumentów trzeba znaleźć inne środki… Co do Istebnej to naprawdę żal… Wiele ludzi, którzy naprawdę poświęcali się dla tej miejscowości przez wiele lat i włożyli ogrom pracy i serca jest teraz szkalowane przez nową władzę, a że proboszcz krzyczy z ambony, nawet łamiąc chodzę wyborczą, no to trzeba… Tyle inwestycji umarzane, bo gmina ma długi. Przy takich dotacjach gmina musi brać kredyty na inwestycje, bo nie ma opcji żeby robić je za gotówkę. Korzystając ze specjalnych dotacji, po prawidłowym wykorzystaniu środków, część długo zostaje anulowana i wtedy można rozpoczynać kolejną inwestycję,… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

A jakich to rzekomo brakuje mi argumentów? W jakim temacie? Skoro ktoś faktycznie złamał ciszę wyborczą, dlaczego przypadek nie został zgłoszony? Gdzie wówczas byłaś? A tak przy okazji, dlaczego w Istebnej wiele budynków około 1000 nie było zarejestrowanych? Co mogło skutkować nieodprowadzaniem opłat za śmieci czy podatków. Czyja to wina? Gdzie była poprzednia władza, która zdaje się, miała problemy z trzeźwością za kółkiem. Do tego część dróg na terenie miejscowości jest w gestii wojewódzkiej. Jednak to już wykracza poza temat wątku.

Ania
Gość
Ania

A kto jeździł i walczył w urzędach o te środki?? Dlaczego porzednią władzą nazywasz jeden przypadek gdy ja mówię o dziesiątkach ludzi!! Człowieku nie masz pojęcia o czym mówisz, więc zamilcz lepiej. Pojedź do gminy, zasięgnij wiedzy, rozmawiaj z ludźmi, zobacz księgi jeszcze sprzed rządów pani wójt Danuty Rabin. Jeśli się czepiasz dróg, prześlesz historię, pojeździj po przysiółkach,zobacz ile było utwardzonych dróg przed 40 laty a jak to teraz wygląda, porozmawiaj z nadleśnictwem Wisła ile oni dróg zrobili w gminie i kto to o walczył, na czyją prośbę.i przestań się kompromitować wymądrzaniem na tematy o których nie masz pojęcia. Tyle… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

Ania, Chciałbym Ci przypomnieć, że ten wątek dotyczy czego innego. Powołałem się na fakty, których starasz się nie dostrzegać. Dlaczego nakazujesz mi milczeć? Na jakiej podstawie?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jesteś maurycy mądry, oczytany gość. I masz argumenty ale bywa, że w jedną stronę. Nawet w tym przypadku to jest głosu zabranego przez Anię wypowiadasz się w jednym miejscu ale pominąłeś inne miejsce. To jest włączanie się proboszcza w politykę. I tu masz wyrozumiałość kierując problem w stronę Ani. Kto z parafian w jakiejkolwiek wsi postawi się proboszczowi? Na swoją zgubę? Poprzednia władza to nie tylko wójt ale i radni. Radni którzy mają wielokrotnie większą rolę do wykonania niż Ania. Ale nie wykonują w wielu miejscach, nie tylko w Istebnej.

maurycy
Gość
maurycy

Muszę przyznać, że gdzieniegdzie związki wyznaniowe (nie tylko konkretny) wywierają w gminach (zwłaszcza) silny wpływ na miejscowych decydentów. Sam od lat krytykuję radnych łączących funkcję publiczną z adekwatną w swoich (różnego rodzaju) związkach wyznaniowych. Oczywiście radni ciągnący z tej sytuacji profity, próbują mnie deprecjonować. Jednak wychodzę z założenia, że jeżeli faktycznie doszło do zakłócenia ciszy wyborczej, trzeba było interweniować i zebrać dowody. Samo narzekanie i tkwienie w marazmie, nic nie pomoże.

maurycy
Gość
maurycy

Hermenegilda rzadko kiedy przedstawiasz konkrety, najczęściej własne opinie, niekoniecznie zawsze słuszne, lub znane Ci wypracowane gdzieś rozwiązania. Co prawda, nawet często bywam zgodny, ale swoje zdanie czynię na nieco innych podstawach.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie uzurpuję sobie prawa do słuszności opinii. Oczywiście, że się mogę mylić. Ale przynajmniej zabieram głos w przypadku problemów geja a Ty robisz unik. Przedstawiłem konkrety co do uprawnień Rady Gminy w sprawie rezolucji. I nie ma dowolności, że rezolucja przechodzi na Radę Sołecką bo mają prawo nie wiedzieć co robią. Każdy zdanie ma na jakichś podstawach, być może Ty na wyższym poziomie. Ale nie uważam aby był to poziom przyziemny (bliski praktyki).

maurycy
Gość
maurycy

Nie dokonuję uniku, tylko przedstawiam sprawę jako polityczną, sprzeciw wobec ideologii, a nie coś wymierzonego w konkretnych ludzi, hipotetycznego Antosia, Wacka, czy Klarę. Natomiast co do poszczególnych rad nie raz, nie dwa się już wypowiadałem i jakoś nikt nie wykazał, abym się mylił co do zakresu działania poszczególnych organów.

maurycy
Gość
maurycy

Rady Sołeckie, Sołtysi i cały ten wioskowy aparat pomocniczy gminy wszędzie działa podobnie, być może są wyjątki, ale osobiście się nie spotkałem. “Najwięcej” się przejmują czy coś jest zgodne ze statutem, prawem itd. Realizują, co sami uznają sobie za słuszne i kto im zabroni? Przy okazji czują się ważni przez pryzmat posiadania niewielkiego zakresy władzy, który rozumieją na swój sposób. Dobrze wiem, czemu te sołectwa służą, ale nie będę rozwijał kolejnego tematu. Artykuł i cały ta deklaracja ewidentnie trąci sondowaniem opinii publicznej, która często nie odróżnia RADY GMINY od RADY SOŁECKIEJ.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie sądzę aby deklaracja Rady Sołeckiej była sondowaniem opinii publicznej, skierowana przecież była do mieszkańców wsi a bardziej gminy. Dziennikarz podłapał temat bo politycy zareagowali i całe sondowanie w naszych komentarzach Czy reprezentatywne? – wątpię.

maurycy
Gość
maurycy

Poczynania Rady Sołeckiej (organu doradczego) powinny być skierowane formalnie w stronę sołtysa, pośrednio względem mieszkańców i to nie gminy, ale sołectwa. Dziennikarz raczej nie przegląda, co poszczególne sołectwa czynią, zatem ktoś podrzucił dziennikarzowi temat (RAZEM). Tyle wystarczy, aby wysondować reakcję, zmobilizować elektorat etc. W razie czego dokument jest NIEWIĄŻĄCY i NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA. Są jeszcze facebooki i inne media społecznościowe, a także formy bardziej tradycyjne.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Na jakiej podstawie twierdzisz, że wszędzie aparat w wioskach działa tak samo? Bo osobiście się nie spotkałeś? Bo nie mogłeś, w Polsce jest wiosek dobre ponad tysiąc.

maurycy
Gość
maurycy

W Polsce wsi jest około 40 000, nawet ponad. Co więcej, nie zawsze sołectwo odpowiada terytorialnie określonej miejscowości, ponieważ może stanowić część wsi albo składać się z kilku miejscowości, w ramach jednej gminy. Czasem miejscowość funkcjonuje bez sołectwa. Nie napisałem, że działa tak samo, tylko podobnie. Zaznaczyłem, że mogą być wyjątki, ale osobiście się nie spotkałem.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie musiałeś się osobiście spotkać aby te wyjątki były Na pewno we wsi może być kilka sołectw? – podaj przykład. Skorzystamy w gminie z przykładu bo była odpowiedź z udziałem radcy prawnego, że się nie da utworzyć w dużej wsi kilka sołectw.

maurycy
Gość
maurycy

Sołectwo to jednostka pomocnicza gminy i prawo dopuszcza dowolność w kształtowaniu poszczególnych sołectw na terenie gminy. Jak najbardziej możliwa i zgodna z prawem jest sytuacja występowania na terenie miejscowości kilku sołectw. Co więcej, sołectwo jako jednostka pomocnicza gminy tej samej rangi co dzielnica, czy osiedle. A znasz miejscowości, w ramach których zawiera się kilka jednostek pomocniczych? Wszyscy znamy. Powołujesz się na radcę prawnego, który nie jest Trybunałem Konstytucyjnym. Mnie interesuje, na jakie podstawy prawne się ów radca powołał?

Ania
Gość
Ania

Jestem mieszkanką Istebnej od dziecka, żyje tu i pracuje i nigdy takie cyrki jak teraz się nie działy! Do tej pory rada sołecka, której przewodniczył- od 37!! lat ten sam sołtys-Jerzy Michałek dbała o sprawy mieszkańców. Wodociągi, drogi, kanalizację, gazociąg, światłowód… a nie zagłądała ludziom pod pierzynę itd. od czasu gdy władza się zmieniła i doszło do sojuszu z kościołem jest jeden wielki cyrk. Doświadczeni ludzie odeszli z urzędu bo nikt nie chce pracować z nową wójt, przetargi zawieszone, remonty stoją, a nowa wójt robi drogi tam, gdzie mieszka jej rodzina, zamiast np dokończyć remontu dróg prowadzących do wyciągów narciarskich… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

Działy się… np. władza miała problemy z trzeźwością za kółkiem…. Obawiam się, że to Ty Ania nie wiesz, o czym piszesz, ten wątek dotyczy LGBTQ+ a nie np. dróg w Istebnej.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Problem z trzeźwością za kółkiem dyskwalifikuje człowieka?

maurycy
Gość
maurycy

A zamordowanie człowieka dyskwalifikuje? Każdy mający problem z trzeźwością za kółkiem jest potencjalnym zabójcą i tak takiego osobnika każdej płci i orientacji należy traktować.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jeśli nazywasz “zamordowanie” – nie ma dalszej dyskusji.

maurycy
Gość
maurycy

Zamordowanie od zabicia odróżniane jest elementem świadomości i kontekstu. Zasiadanie za kierownicą pod wpływem środków odurzających, jest traktowane jako czynione świadomie, ponieważ ktoś się świadomie, na własną odpowiedzialność do danego stanu doprowadził.

ali
Gość
ali

brawo Istebna precz z lewacką zgnilizną

edward
Gość
edward

Tam jeszcze cywilizacja nie dotarła słuchają to co czarni powiedzą z ambony była ciemnota jest ciemnota i będzie ciemnota w górach

maurycy
Gość
maurycy

Stereotyp? A przecież to wiara w stereotypy klasyfikuje do bycia zaściankiem, nie miejsce zamieszkania.

Umberto
Gość
Umberto

Brawo Istebna! Popieram!

tgb
Gość
tgb

Brawo dla Istebnej, trudno uwierzyc ze dzisiaj tak rozprzestrzenia sie sodoma i gomora, ale sąd dla tych ludzi nadejdzie

Wojtek
Gość
Wojtek

Pierwsze zacznijcie od kościoła bo odsetek homoseksualistów jest zdecydowanie większy niż w społeczeństwie.

maurycy
Gość
maurycy

Zatem Twoim zdaniem, kościół to jakaś instytucja istniejąca poza społeczeństwem? Wiadomo, że pastuszkowie przesiąkają wonią swego stadka.

Konrad
Gość
Konrad

Maurycy ty jesteś po prostu księdzem!! Tylko oni używają takich argumentów na usprawiedliwienie swoich zboczeń!

maurycy
Gość
maurycy

A jakie to zboczenia masz na uwadze?

Igor
Gość
Igor

dobra decyzja, widzicie co ci i****i chcą wprowadzać na siłę? chore, wystarczy spojrzeć na oficjalną tabelę na stronie WHO dla Polski, zresztą co lewactwo mogło mądrego wymyślić?

maurycy
Gość
maurycy

Butler rozwinęła pewne teorie, w szczególności stwierdziła, jakoby nie tylko płeć w znaczeniu gender stanowiła wytwór kultury, ale także płeć w znaczeniu s*x. Stwierdziła, iż to różnica płci (płci rozumianej jako tej wytworzonej kulturowo przez heteroseksualnych facetów) miałaby stanowić podstawę wszelkich nierówności społecznych. Wobec czego budowa w pełni egalitarnego społeczeństwa jest uwarunkowana likwidacją pojęcia płci. W związku z tym rewolucja nie musi się odbywać na ulicy, ale poprzez wychowanie dzieci, kolejnego pokolenia ludzi, pozbawionego kulturowej naleciałości, wymyślonej przez heteroseksualnych facetów, (więcej szczegółów nie podaję, nie chcę zostać posądzony o rasizm) i podtrzymywanej przez patriarchat. Stąd hasło: Wasze dzieci będą po… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

O.K., niech radni sołeccy z sołtysem na czele w Istebnej zdefiniują w deklaracji co w praktyce we wsi Istebna miałaby oznaczać czerwona kartka dla LGBT. Takie hasła aby nie wpuszczać do szkół gorszycieli? Co oznacza w praktyce administracyjna presja w Istebnej dot. wybranych szkół? (we wsi Istebna jest wiele szkół?). Czy program MEN szykuje zamach na szkołę w Istebnej aby zdeprawować dzieci w kierunku LGBT? A co radni sołeccy powiedzą na to, że we wsi jest gej a może kilku, lesbijka i chce mieszkać w domu z chłopakiem/dziewczyną chodzić na spacery, zapraszać na imieniny innych gejów/lesbijki itd? Będzie to zapisane… Czytaj więcej »

Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

Gej a może kilku? Raczej dobre kilkunastu, może i nie mieszkają na stałe bo raczej nikt z naszego środowiska tu nie wytrzyma zbyt długo- bo po co ludzi denerwować jak można uciec na studia do większego miasta lub za pracą. Ale kilku tu żyjących i pracujących na stałe znam osobiście (większość się ukrywa jak tylko może…) A o kilkunastu słyszałem lub stąd pochodzą ale się wyprowadzili 😀

maurycy
Gość
maurycy

W świecie z odpowiednimi aplikacjami oczywiście za zainteresowaniem poszczególnych osób ukrycie się w tłumie jest coraz trudniejsze. Osobiście nie mam nic do tego i nie obchodzi mnie, co kto prywatnie sobie robi. Jeżeli lubi i nie łamie prawa, jego sprawa.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Masz maurycy przedstawioną przez Miejscowy Gay sytuację praktyczną. A Ty się uciekasz do wyczytanych teorii. Nic nie jest warte w praktyce, że nie masz nic do tego kto sobie prywatnie coś robi. Jeśli wystarczy Ci zapału – dochodź do tego kto to jest Miejscowy Gay. Dla mnie to człowiek z problemami, które nie zrozumiesz bo jesteś zatopiony w teorii.

maurycy
Gość
maurycy

Nie obchodzi mnie, co sobie czyni prywatnie ani kim jest, tylko to, co sobą reprezentuje. Już Ci kiedyś Hermenegilda pisałem o bezzasadności rozdzielania teorii od praktyki. Nie zadajesz zasadniczego pytania, np. co jest powodem i skąd się bierze? Tylko od razy przedstawiasz, jakie znasz wypracowane rozwiązania, które w zależności od kontekstu mogą się różnić, lub uznajesz, jak coś powinno funkcjonować.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Właśnie w tym rzecz, że nie można mówić iż nie obchodzi mnie co sobie czyni gej prywatnie a obchodzi co sobą prezentuje. Ucieczka od problemów geja we wsi. Bo nie może sobie czynić jak chce nawet bez LGBT. Bo taka a nie inna jest tolerancja na wsi, że tego typu ludzie nie mogą tam mieszkać, przenoszą się do miasta. O tym mówił z praktyki Miejscowy Gay.

maurycy
Gość
maurycy

Nie obchodzi mnie, co sobie KAŻDY czyni prywatnie, nie tylko gej. Hermenegilda rozważ, czy niektórym faktycznie chodzi o rzekome problemy hipotetycznego homoseksualisty, czy właśnie o STWORZENIE/ WYKREOWANIE problemów bytowych owego hipotetycznego homoseksualisty, np. w celach politycznych etc. Natomiast wielu homoseksualistów przenosi się do miasta (większego), z różnych względów np. potencjalnie może liczyć na zawiązanie większej ilości relacji, są tam DARKROOM’Y, cała infrastruktura. A być może chcą sobie jedynie poprawić komfort życia, znaleźć pracę itd.

maurycy
Gość
maurycy

Jak już wcześniej zaznaczyłem, człowiek nigdy nie stanowi problemu. Co innego z chorymi ideologiami. Rada Sołecka, radą sołecką, jej wpływ jest niewielki, a ma to do siebie, że zajmuje stanowisko tam, gdzie uznaje to za słuszne, potencjalnie wszędzie. Moim zdaniem, ktoś tym posunięciem próbował jedynie wysondować reakcję opinii publicznej.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie tylko wysondować lecz przygotować grunt aby zmusić do deklaracji Radę Gminy. Już pozytywnie wypowiada się Przewodniczący, Wójt. Bo w jednej wsi jest grupka osób z sołtysem na czele, która uznała, że trzeba dać tamę ideologii, która zagraża wsi. W którym miejscu to zagrożenie dla wsi – nie bardzo Rada Sołecka potrafi zdefiniować a powtarza ogólniki działaczy na rzecz walki z LGBT. A jak zagraża wsi no to i gminie, powiatowi, w województwie i dalej krajowi. Rada Sołecka zajmuje stanowisko nie tak powszechnie w postaci deklaracji, taka deklaracja nie jest zabraniem stanowiska potencjalnie wszędzie tak jak uogólniasz i usprawiedliwiasz maurycy.… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

Zmusić do deklaracji Radę Gminy? Rada Sołecka takiej możliwości nie ma. To o czym piszesz, to już lobbing, inna kwestia. Jeżeli nawet gmina chce wydać ową deklarację, zaznaczam O CHARAKTERZE POLITYCZNYM, a nie wymierzonym w konkretnych ludzi, co Tobie Hermenegilda do tego? No, chyba że jesteś mieszkańcem. Co do funkcjonowania RADY SOŁECKIEJ (ogólnie, nie tylko w danej gminie), już się wypowiadałem, zajmuje się tym, czym chce, zatem potencjalnie wszystkim i kto im zabroni?

Istebniok
Gość
Istebniok

W Istebnej nie jest sołtys tylko pani sołtys- Barbara Juroszek. Był porzóndny sołtys- prawdziwy gazda tela roków dobrze się żyło! Przyszła baba i wszecko roz….

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Rada Sołecka zajmuje się ideologią LGBT a nie Rada Gminy? Nie potrafi sołectwo przekonać całą gminę do przyjęcia deklaracji? W takim przypadku za chwilę Rady Parafialne będą podejmować deklaracje. Działania zstępcze a problemy zasadnicze są w innym miejscu?

maurycy
Gość
maurycy

Rady Sołeckie mają to do siebie, podobnie jak i sołtys, iż podejmują te sprawy, które uważają za słuszne. Tak nawiasem, Rada Sołecka nie jest organem decyzyjnym, tylko doradczym, ale pomińmy już niuanse prawne, a także analizę, z czego to wynika.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Oczywiście, że Rada Sołecka może przyjąć deklarację dopiero na zebraniu wiejskim uchwałą zebrania ale nie w tym rzecz. Nie ma problemu, podejmie we wsi. Gmina Istebna ma kilka sołectw i każde sołectwo będzie sobie podejmować deklarację? A w regionie każda gmina ma podejmować deklarację? Jeśli LGBT jest tak istotne dla życia społeczeństwa – trzeba się starać aby w sejmie podjęto specustawę.

maurycy
Gość
maurycy

Rada sołecka, jak już wcześniej zaznaczyłem, jest organem o charakterze doradczym, a nie stanowiącym. Zebranie sołeckie, na którym praktycznie mieszkańcy wybierają radę, nie jest radzie sołeckiej do niczego potrzebne. Nie myl RADY GMINY z RADĄ SOŁECKĄ. Deklaracja danej RADY SOŁECKIEJ, nikogo do niczego nie zobowiązuje. Co więcej, co do zasady RADĘ SOŁECKĄ, kiedy chce, zwołuje sołtys i jej posiedzenie nie jest protokołowane. Oczywiście mogą istnieć wyjątki. Ewidentne działanie na rzecz sondowania opinii publicznej.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Moim zdaniem to nie jest słuszne aby Rada Sołecka zajmowała się takim problemem. Jest to problem nie dla radnych sołeckich lecz dla radnych gminnych jeśli uważają, że jest to sprawa słuszna.

maurycy
Gość
maurycy

Radni sołeccy zajmują się tym, co sami uznają za słuszne. Rada Sołecka nie ma ściśle określonego zakresu zainteresowania i wobec czego potencjalnie może zajmować się WSZYSTKIM.

wrusz
Gość
wrusz
Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

Mieszkam, pracuję w Istebnej i jestem gejem (SZOK!). Przeczytałem cały artykuł, wszystkie komentarze i śledzę sytuację ogólnopolską w miarę możliwości. Jestem mega zły i zniesmaczony tym wszystkim co się dzieje, tymi marszami równości, tą promocją LGBT na każdym kroku, wcale się nie dziwię, że to ludzi denerwuje – skoro nawet mnie to drażni. Zgadzam się z osobami tutaj wypowiadających nt tego że po co związki partnerskie skoro można napisać testament, założyć spółkę itd – OK ale w czym Wam, personalnie przeszkadzałoby prawo do zawierania związków partnerskich? Jestem dosyć młodym chłopakiem i chciałbym sobie TUTAJ ułożyć życie bo mam tu wielu… Czytaj więcej »

Jania
Gość
Jania

No i dobrze! Bądź tym kim chcesz a innym nic do tego. Z tego co piszesz i jak piszesz wydajesz się być świetnym facetem:)

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Właśnie w tym rzecz, że na wsi nie można tak sobie być kim się chce. Dla tego świetnego faceta miejsce jest w mieście o czym pisze, że większość Jemu podobnych wyjechała z Istebnej. Ty nawet już nie chodzi o ideologię LGBT lecz o zwykłe “języki”. Na wsi trzeba być taki jak inni, nie można się wyróżniać.

maurycy
Gość
maurycy

Co Ty za głupoty wypisujesz? Jak “na wsi nie można tak sobie być kim się chce.”??? A kto komukolwiek zabroni? A ludzie paplają wszędzie. Skoro przewijasz się w takich, a nie innych kręgach, zatem się później nie dziw, że paplają. Co więcej, niechęć względem pewnych mniejszości właśnie bardziej zauważalna jest na terenie miast, w szczególności większych. Sprawdź sobie statystyki, gdzie częściej dochodzi do ataków np. na homoseksualistów.

maurycy
Gość
maurycy

Wolnoć Tomku w swoim domku i psińco innym do tego.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

W Istebnej wolnoć Tomku w swoim domku? Psińco innym do tego jak nad głową w Istebnej wiszą poglądy Judith Butler, które znają wszyscy radni sołeccy? Wolnoć Tomku w swoim domku czyli może Miejscowy Gay sprowadzić sobie do domu chłopaka , trzymać się z nim za rękę (na spacerze we wsi) jak to można zrobić z dziewczyną? Itd. Zgadza się, że to całe LGBT jest niepotrzebnie nadmuchaną filozofią bo teoretycy znaleźli pole do działania. Obok LGBT jest życie realne.

maurycy
Gość
maurycy

W Polsce np. homoseksualizm depenalizowano o dekady wcześniej niż w poszczególnych, uważających się za rzekomo postępowe państwach na zachodzie. Homoseksualizm i inne orientacje seksualne zawsze były, są i będą występować. Co ciekawe, z tego, co sam zauważyłem, wielu aktywnych homoseksualistów swoją orientację pozostawia prywatnej sferze swego życia i nie zawsze wspierają działania podejmowane przez poniektórych aktywistów LGBTQ+, którzy często samozwańczo występują w imieniu określonych orientacji, równolegle pozostając innej orientacji, tej uważanej za większościową, pomimo zadeklarowania innej sytuacji. Niestety daną sferę ludzkiego życia próbuje zagospodarować ideologia nieustannie wyzwalająca wszystkich od wszystkiego. Zauważają to sami przedstawiciele poszczególnych mniejszości. Człowiek nigdy nie stanowi… Czytaj więcej »

Bar
Gość
Bar

Ludzie przeczytajcie o co chodzi a nie piszecie pierdoły. Obecny program jest nie do zaakceptowania.
On jeszcze pogorszy cała sytyłacja a nie poprawi.

anty LGBT
Gość
anty LGBT

LGBT
Liberty , Guns, Beer, Tits Jedybe LGBT które mogę poprzeć

skansen
Gość
skansen

Tylko czekać, aż się przez wiochę pochód tęczowy chłopów przewlecze, co to z protestem “ścieżkę zdrowia” między gospodami wydeptują … po sumie.

maurycy
Gość
maurycy

Działaczom LGBTQ+ i ich sympatykom chciałbym przypomnieć, że HETEROSEKSUALNI MĘŻCZYŹNI to tacy sami ludzie jak inni. Niektórzy z nich zdają się wyrażać nieco inny co najmniej pogląd w tej sprawie.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Mają tą przewagę i szczęście, że się urodzili heteroseksualni, że są w większości. To żadna zasługa.

maurycy
Gość
maurycy

Nie wiem, czy HETEROSEKSUALNI MĘŻCZYŹNI mają tę przewagę i szczęście, co nie oznacza, iż mają być przez wzgląd na urodzenie dyskryminowani i traktowani gorzej niż inni. HOMOSEKSUALIŚCI TRANSSEKSUALIŚCI, ASEKSUALIŚCI, ZOOFILE, NEKROFILE i INNI powinni mieć to na uwadze.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Kto ich traktuje gorzej?, nie widzę.

maurycy
Gość
maurycy

Np. Judith Butler i miejscowi zwolennicy i zwolenniczki jej “filozofii”.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Kto na Judith Butler z komentujących. Naczytałeś się chłopie teorii amerykańskiej, wracaj do praktyki w kraju.

maurycy
Gość
maurycy

Sporo osób zna;):):)

Alina
Gość
Alina

Taaaa, jasne, farmazony wygadujesz

maurycy
Gość
maurycy

Twierdzisz, jakoby decydenci polityczni i społeczeństwo nie znali postaci i poglądów Judith Butler? Podobnie jak przypadku Davida Reimera? Jak nazwiesz to, co ta osoba wygaduje, mowa o Judith Butler?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Judith Butler jest naukowcem, filozofem, profesor, wykłada na uczelni w Kalifornii a także jeździ po świecie z wykładami bo profesorzy tak mają. Znalazła miejsce do specjalizacji w teorii płci (nie tylko) i aby być znana – musi poglądy teoretyczne prezentować. Niekoniecznie z poglądami trzeba się zgadzać a jak są tacy no to ich wybór.

maurycy
Gość
maurycy

Butler rozwinęła pewne teorie, w szczególności stwierdziła, jakoby nie tylko płeć w znaczeniu gender stanowiła wytwór kultury, ale także płeć w znaczeniu s*x. Stwierdziła, iż to różnica płci (płci rozumianej jako tej wytworzonej kulturowo przez heteroseksualnych facetów) miałaby stanowić podstawę wszelkich nierówności społecznych. Wobec czego budowa w pełni egalitarnego społeczeństwa jest uwarunkowana likwidacją pojęcia płci. W związku z tym rewolucja nie musi się odbywać na ulicy, ale poprzez wychowanie dzieci, kolejnego pokolenia ludzi, pozbawionego kulturowej naleciałości, wymyślonej przez heteroseksualnych facetów, (więcej szczegółów nie podaję, nie chcę zostać posądzony o rasizm) i podtrzymywanej przez patriarchat. Stąd hasło: Wasze dzieci będą po… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

A więcej: kto zna Judith Butler w radzie sołeckiej Istebnej?

maurycy
Gość
maurycy

Pewnie Wszyscy;)

Konrad
Gość
Konrad

Widać, że bierzesz leki ale chyba jakąś dawkę pominąłeś…

tomek
Gość
tomek

brawo Górale Tęczowi do Warszawy

ola
Gość
ola

Uwaga to jest program wyborczy PO i Schetyny . Zastanówcie się na kogo chcecie głosować….

Igor
Gość
Igor

wg WHO dzieci od 0-4 – masturbacja, radość poznawania własnego ciała, przecież to chore

iuy
Gość
iuy

no czytam i nie wierzę…czy naprawde wszystkim już rozumy odjęło?????naprawdę chcecie aby dzieci były wychowywane przez geji i lesbijki???tak???i takie wartości chcecie im wpajać??? Ludzie Wam juz naprawde rozsądek i rozumy odjęło, głupi zachód głupie patrzenie – tępe patrzenie na świat , a może poprostu za dobrze jest,za duzo dobrobytu i sie w głowach poprzewracało, szkoda mi was

Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

Faktycznie, lepiej żeby ktoś homoseksualny był wychowywany w rodzinie, która go totalnie nie akceptuje i potępia… Nic więc dziwnego że potem tyle samobójstw bo nie dość, że wie że on nie miał wyboru to jeszcze tyle agresji z każdej strony…

Bar
Gość
Bar

Masz jakieś dowody czy piszesz bez sensu

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Znam przypadek w sąsiedztwie, że prawdopodobnie z takiego powodu jak mówi Miejscowy Gay chłopak odebrał sobie życie. Ale to jest w domyśle, bo rodziny nie ujawniają powodów targania się na życie bardzo młodych ludzi. A także w rodzinach zostaje nietolerowanie, że np. rodzice mieli nadzieję na wnuki. I jeśli ktoś zechce mieć dowody w statystykach – zawiedzie się.

maurycy
Gość
maurycy

Przypadek Davida Reimera? Proponuję się zapoznać.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Znam tą argumentację: poczytaj sobie wskazane dzieło. Poczytaj a będziesz mądry tak samo jak ja w teorii.

maurycy
Gość
maurycy

A czy jakieś “dzieło” ktoś nakazuje Ci Hermenegilda czytać?

Renia
Gość
Renia

Straszny wstyd zacofanie zaściankowość i obluda.21 wieķ a poglądy średniowieczne .Jeszcze troszkę i wrócą stosy.

maurycy
Gość
maurycy

Piszesz o hipotetycznej sytuacji, kiedy wyrażony przez radę zostałby inny pogląd? Wierzysz w kolorowe stosy?

Wanda
Gość
Wanda

Polska,kraj niby”chrześcijański”,a tyle nienawiści w sercach ludzkich, skąd się to bierze? Brak Boga w sercach,czy ludzie nie widzą tego,że świat zmierza ku zagładzie? Czy nie widzą tego,że na ich oczach spełniają się proroctwa biblijne? Że nadchodzi SĄD? JEZUS POWRACA!!!! wymierzona będzie sprawiedliwość !!!!! Każdy ją otrzyma, jaka to będzie sprawiedliwość,niech każdy tzw. wierzący zajrzy do Bożego Słowa czyli Biblii. Tam jest ODPOWIEDŹ!!!

Polka
Gość
Polka

Włącz telewizję publiczną, będziesz wiedzieć skąd tyle nienawiści

maurycy
Gość
maurycy

TVNowoczesną czy TVPis?

Olaf
Gość
Olaf

Nie wiesz co to telewizja publiczna?

maurycy
Gość
maurycy

Ta, która jest po stronie na dany moment rządzących, od chwili swego powstania w latach 50. XX wieku? Zatem obecnie to TVPoPiS. Nie nawiązuję do prywatnych tub propagandowych.

Co tu więcej mówić
Gość
Co tu więcej mówić

Rodzice decydują, precz z komuną

Filip
Gość
Filip

Ten system wraca wraz z dobrą zmianą, więc raczej-witaj z powrotem

maurycy
Gość
maurycy

System słusznie miniony wraca, tylko w kolorowym, nie tylko czerwonym, opakowaniu.

Jan
Gość
Jan

Nie przypominam sobie żeby w historii Polski kiedykolwiek było tęczowo a jestem historykiem…

maurycy
Gość
maurycy

Zatem jeszcze nie słyszałeś o Neomarksizmie. Ta epoka jeszcze nie przeszła do historii. Wyzwolenie rzekomo uciskanego proletariusza zamienione zostało na wyzwolenie rzekomo uciskanego przedstawiciela mniejszościowych orientacji seksualnych. Reszta, poza odniesieniem i targetem, działa na podobnej zasadzie, oczywiście plus nowinki techniczne.

Ania
Gość
Ania

Jestem z Istebnej- płonę że wstydu jak pochodnia! Odkąd nowa wójt w sojuszu z księdzem, który z ambony zrobił polityczną tubę PiS u zrobiła z tej pięknej wsi zaścianek partyjny, wszystko się cofa… A ludzie zapatrzeni w 500 plus nie widzą, że za niedługo nie straszy im to nawet na chleb. Rozpacz……

Jerzy
Gość
Jerzy

Dokładnie!!! Byłem na mszy w dniu wyborów. Za to co proboszcz wygadywał i jak łamał ciszę wyborczą, powinien odpowiedzieć karnie! Zresztą dane zapraszanie na plebanię na spotkania z potencjalnymi wyborcami posłanki Pawłowicz mówi samo za siebie…. Moja rodzina zmieniła kościół, chodzimy na Kubalonkę lub do Wisły-Głębce,z tego co wiem robi to coraz większa liczba ludzi. A za proboszcza po prostu nam wstyd!! Zresztą i tak go nigdy nie ma na probostwie i ludzie w razie potrzeby ratują się księdzem emerytem…

Filip
Gość
Filip

Też byłam na tej mszy. Niektórzy wychodzili, podobno dzwoniono że skargą do Kurii bielskiej, szkoda, że nie ma policję….

maurycy
Gość
maurycy

No patrz, a w Szczyrku obecność Buzka jakoś nikogo nie gorszyła? Może różnica wyznania robi swoje.

Jerzy
Gość
Jerzy

A Buzek jest księdzem nawołującym z ołtarza przy którym- według jego słów dokonuje się cud- do politycznych akcji szydzącychz innych?

maurycy
Gość
maurycy

Buzek księdzem nie jest, chyba iż o czymś nie wiem, ale udział w okresie kampanii wyborczej, w nabożeństwie z zachowaniem honorów i z obróbką medialną zaliczył.

Istebna
Gość
Istebna

Ale to nie jest kapłan, który ma się modlić i prowadzić ludzi do Boga, a nie na ołtarz pański nanosić polityczną breję! Takich jak on Jezus pogonił ze świątyni, nie chcemy współczesnych faryzeuszy!! Ja chcę iść do kościoła pomodlić się w zadumie i we wspólnocie ludzi którzy też są wierzącymi i wiedzą jak to miejsce traktować! A”ksiądz” który chce być politykiem niech sobie wynajmie sale i niech tam przychodzą osoby chętne i go słuchają!! I niech nie robi tego na plebanii- jak do tej pory bo plebania też należy do parafian, z ich składek i ich siłami została wybudowana i… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

Gdybyś, przynajmniej słuchał czytań, wiedziałbyś, że Jezus ze świątyni pogonił spekulację (bankierów, handlujących, wymieniających pieniądze), polityków, np. Sadyceuszy nie wyrzucił. Natomiast zostało napisane, jeżeli sprawiedliwość wasza nie będzie większa, niż uczonych w piśmie i faryzeuszy, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego. Zostało napisane, że ten będzie usprawiedliwiony, który w swej modlitwie będzie odnosił się do własnej, a nie cudzej relacji. Nie ten będzie usprawiedliwiony, kto mówi, “Dobrze, że nie jestem taki jak inni”. Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka. To nie jest kapłan, co nie znaczy, że dane nabożeństwo ma traktować jako element kampanii, przynajmniej tak to wyglądało. Wytłumacz mi,… Czytaj więcej »

Joanna
Gość
Joanna

Ty chyba Maurycy jesteś świadkiem Jehowy, to oni wyciągają wyrwane teksty z Pisma świętego i dopasowują do swojej filozofii. A kościół jest od tego by się modlić a nie agitować politycznie i szydzić z tych, którzy myślą inaczej. Każdy ksiądz który to robi powinien zostać wyrzucony. I tyle w temacie., poza tym przedmówca nic nie podał o Sadyceuszach, naucz się czytać ze zrozumieniem.

maurycy
Gość
maurycy

KOŚCIÓŁ przez wielu bywa traktowany jako instytucja świadcząca usługi ludności, którzy to uważają, iż się im NALEŻĄ. Instytucje wyznaniowe mają więcej celów niż tylko modlitwę. Do tego, o Sadyceuszach napisałem w kontekście politycznym, zatem Joanna naucz się czytać ze zrozumieniem. Niczego nie wyciągam z kontekstu, jeżeli twierdzisz inaczej, uzasadnij. Dlaczego dyskryminujesz Świadków Jehowy?

Kamil
Gość
Kamil

Ty Maurycy zobacz lepiej jak pisowcy dygnitarze wykorzystują nabożeństwa do agitacji politycznej obłudniku!!!! W każdej ważniejszej mszy stoją wszyscy w pierwszym rzędzie jeśli tylko są kamery telewizyjne!! Nawet poseł Piotrowicz- komunistyczny prokurator śpiewał ABBA ojcze trzymając za ręce swoim kompanów partyjnych….. To cię nie kole w oczy???

maurycy
Gość
maurycy

Wszyscy POPiSowi dygnitarze i nie tylko, powinni zdystansować się od traktowania jakiegokolwiek związku wyznaniowego jako trybuny politycznej. Dlaczego nazywasz mnie obłudnikiem? Na jakiej podstawie?

maurycy
Gość
maurycy

Zatem twierdzisz, że hipotetyczne kolorowe stosy są całkiem realne, skoro już płoniesz jak pochodnia? Masz już wytypowane jakieś miejsce pod DARKROOM? Nie starczy na chleb czy nadmuchany powietrzem wyrób chlebopodobny? Tym kolorowi już się nie zajmują, tylko jedno im w głowie.

Zuza
Gość
Zuza

Maurycy ty masz ewidentnie problem z własną tożsamością bo myśli szaleją ci w głowie jak w mikserze

maurycy
Gość
maurycy

Bezpodstawne, fałszywe stwierdzenie.

Jacek
Gość
Jacek

Prawda o sobie zawsze boli i późno dociera, ogarnij się chłopie

maurycy
Gość
maurycy

Prawda jak oliwa wypływa zawsze na wierzch. Najpierw proponowałbym Ci zająć się prawdą na swój temat. Ogarnij się chłopie!

Olga
Gość
Olga

Na twoim miejscu Maurycy przestałbym już pić oliwę, bo ewidentnie ci nie służy

maurycy
Gość
maurycy

Dlaczego mylisz porównanie z czynnością faktyczną? Wynika to z braku z Twojej strony wiedzy, czy raczej z podłej złośliwości? A może coś innego Tobie dolega?

Olaf
Gość
Olaf

Ależ ty głupi chłopie jesteś… Przynajmniej z sensem mogłbyś krytykować

maurycy
Gość
maurycy

Wyraz “chłopie” zastosować w kontekście s*x, gender a może tylko klasowym? Co więcej, nie zastosowałeś żadnego argumentu na poparcie zastosowanego z Twojej strony stwierdzenia, które wobec tego faktu, jest co najwyżej bezpodstawne.

Mech
Gość
Mech

Racioki to przecież zwolennicy pisu

maurycy
Gość
maurycy

Stereotyp? Oj, to bardzo brzydko z Twojej strony.

lokals
Gość
lokals

Brawo Istebna

Laki
Gość
Laki

Gdyby spytać na ulicy kilkunastu osób co oznacza skrót LGBT ponad 90% zrobiłoby wielkie oczy. Do pewnych spraw warto jednak podchodzić z dystansem i rezerwą.

maurycy
Gość
maurycy

A co znaczy LGBTQ+?

Marek z Wisły
Gość
Marek z Wisły

Już się sam Prezydent Mościcki zastanawiał jak Trójwieś oświecić, nauczycieli wysyłał. Lata przeszły a Trójwieś z edukacją i nie tylko dalej na końcu Polski, tego już się zmienić nie da…

taki
Gość
taki

Bo to stan umysłu

Dawid
Gość
Dawid

Za to Wisła szaleje…..

maurycy
Gość
maurycy

Oj tak, latarnicy Trzaskowskiego raczej jeszcze bardziej zaciemnią obraz, zamiast rzekomo “oświecić”.

a gdyby tak
Gość
a gdyby tak

A ciekawe gdzie byli Istebniańscy radni kiedy ksiądz Jerzy K ,molestował dzieci ? gdzie byli dlaczego nie protestowali dlaczego nie pisali pism ? Przyzwolenie na wały księżowskie ..Andy pajacu Związki partnerskie niedouku to nie tylko związki tej samej płci ,a ludzie żyjący ze sobą na tak zwaną , kartę rowerową 😉 nie mający prawa do dziedziczenia mimo iż przez lata prowadzili wspólne gospodarstwo .Trzeba być wielkim niedorozwojem żeby wszystko podciągać i sprowadzać do jednego ( głodnemu chleb na myśli ) do homoseksualistów gejów i lesbijek …ale skoro wasz guru jest zdeklarowanym homo to o czym innym możecie myśleć . Chlać… Czytaj więcej »

WJPII
Gość
WJPII

Weź się uspokój 😉 jeśli komuś się to nie podoba, nie musi mieszkać na Trojwsi.
14 latki rodzą bo właśnie takiej edukacji chcecu, żeby byli młodzi świadomi i chcą próbować…
Odnośnie księdza Jerzego i Pana który go osądził.. zostawię bez komentarza, bo zło zawsze chce wyprzeć dobro za wszelką cenę.
Jeśli się to komuś podoba, na pewno nie myśli o dobrym, wręcz chce zniszczyć to czego człowiek nie zrozumiał i nie odczuł, że jest dobre.. 🙂

a gdyby tak
Gość
a gdyby tak

Pisz po Polsku bo trudno zrozumieć raciokowski język , to po pierwsze po drugie gro rodziców zostawia temat edukacji ,i powierza go ulicy internetowi i ..Pisowi z oszołomami w sutannach na czele . Z tego nie może wyniknąć nic dobrego . Wedle tego co piszesz oddał byś swoje dziecko facetowi w sukience , i pozwolił edukować organoleptycznie …Gratuluję odpowiedzialności ! Zło /dobro przepraszam a kto ustalił normy ?? co dobre a co złe ..czyli w imię miłości do bliźniego trzeba piętnować , odmienność wyznania koloru skóry czy preferencji i orientacji .. to zakrawa na ortodoksję . Akurat dziś było czytane… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

Jaki to rzekomy “raciokowski język”? Dlaczego obrażasz ludzi, przez wzgląd na miejsce zamieszkania? Postać Dominique Strauss-Kahn’a jest znana, raczej sutanny nie nosił. A gdyby tak, dlaczego wykazujesz NIETOLERANCJĘ wobec ludzi chodzących w sutannach? Oceniasz ludzi przez wzgląd na noszony zwykle ubiór? Przecież to z Twojej strony zaściankowe. Do tego czynisz założenia na podstawie fałszywych i krzywdzących stereotypów. No właśnie, a gdyby tak, kto ustalił normy co dobre a co złe? Dlaczego posługujesz się rozumieniem wyznaniowym? Dowód na posiadanie przez Ciebie kołtuna?

Ania
Gość
Ania

W efekcie tych panów zgłosiło się kilkudziesięciu, więc chwała Krystianowi Legierskiemu za odwagę. A Jerzy K. -bo księdzem nie można go nazwać został uznany za winnego i skazany przez Watykańską Kongregację Nauki i Wiary- z wyrokiem papieskim też chcesz dyskutować?

z kręgosłupem
Gość
z kręgosłupem

Jeśli ktoś chce dziedziczyć to kto mu broni; wystarczy zamienić kartę rowerową na ślub, który jest naturalną rzeczą w naszym systemie prawnym.

maurycy
Gość
maurycy

Wystarczy napisać testament, zdaje się, iż najbardziej zainteresowani, w szczególności ci wyzywających innych od rzekomej “ciemnoty”, raczej powinni potrafić. Jak co, ta rzekoma “ciemnota” może im zawsze pomóc zredagować i napisać tekst.

maurycy
Gość
maurycy

Od spraw kryminalnych jest prokuratura, wypadałoby wiedzieć. Inna kwestia, czy każdy związek partnerski, w rozumieniu, jaki został przedstawiony przez “a gdyby tak”, zgodnie z prawem moglibyśmy nazwać rodziną? Natomiast osoby prowadzące wspólne gospodarstwo domowe, zawsze mogą założyć spółkę, napisać testament, w stosownym czasie przeprowadzić darowiznę. Mieszkanie pod wspólnym dachem nie zawsze jest tożsame z prowadzeniem wspólnego gospodarstwa. Nie zapominaj o prawach heteroseksualistów. Natomiast odniesienie do rzekomej przemocy w rodzinie, to ewidentny dowód, na hołdowanie z Twojej strony krzywdzącym i fałszywym stereotypom.

Jerzy
Gość
Jerzy

A od kiedy to prokuratura zajmie się kryminalistą w sutannie gdy istnieje taki sojusz kościoła z partią rządząca naiwniaku?!! Idź już Maurycy odpocznij

maurycy
Gość
maurycy

Kiedy zostanie popełnione przestępstwo. Dlaczego wykazujesz NIETOLERANCJĘ wobec ludzi chodzących w sutannach? Oceniasz ludzi przez wzgląd na noszony zwykle ubiór? Przecież to z Twojej strony zaściankowe. Do tego czynisz założenia na podstawie fałszywych i krzywdzących stereotypów.

Konrad
Gość
Konrad

Otwórz oczy i zobacz co się dzieje Maurycy a potem się wypowiadają! Sprawa świeże- prokurator wysyłka pismo do Kurii o udostępnienie dokumentów w sprawie księdza podejrzanego o pedofilię i co? I nic, ktoś ma to w….i kto im co zrobi? Jest dalszy ciąg działań? Cisza. Nie zakrzyczysz rzeczywistości choćbys wymyślał nie wiadomo jakie argumenty no to jest RZECZYWISTOŚĆ

maurycy
Gość
maurycy

Mam rozumieć, że masz dostęp do akt sprawy i bardziej odpowiednie kwalifikacje do zajmowania posady prokuratora, niż sam prokurator? Jak sugerujesz. Natomiast dlaczego dane przestępstwo przedstawiasz z punktu widzenia konkretnego środowiska, a nie horyzontalnie? Kim był z zawodu Krolopp? A pedofil Polański hasa sobie na wolności do dzisiaj i cieszy się parasolem ochronnym, że strony kilku rządów. Konrad otwórz oczy i zobacz, co się dzieje, Nie zakrzyczysz rzeczywistości, choćbyś wymyślał, nie wiadomo jakie argumenty no to jest RZECZYWISTOŚĆ!

Ania
Gość
Ania

Nie kopiuj wypowiedzi innych gdy kończy ci się pomysłowość wypowiedzi

maurycy
Gość
maurycy

“Pomysłowość wypowiedzi” i jaką to nowomowę jeszcze wymyślisz? To nie tyle kopiowanie wypowiedzi innych, ile wykazywanie ze strony innych, braku zachowania konsekwencji.

Ihor
Gość
Ihor

Piszesz nowe kazanie, że tak walisz elokwencją maurycy?…

Konrad
Gość
Konrad

Tak właśnie masz rozumieć

maurycy
Gość
maurycy

A na jakiej podstawie rzekomo masz dostęp do akt sprawy, skoro tak to mam rozumieć?

Andy
Gość
Andy

Niech sobie dany człowiek będzie gejem czy lesbijką, mnie nic do tego. Ale po co promować takie wartości, a w szczególności przyzwolenie na adopcję dzieci przez homo pary jest nie halo. Takie dzieci już dostały raz kopniaka od życia, a tu kolejna wtopa.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Dzięki za pozwolenie dla “danego człowieka” aby sobie żył. Dany człowiek nie tylko ma prawo żyć w samotności, aby tylko z daleka od nas. Może też ma prawo być kochany i dawać szczęście innym. Przy braku powszechnej tolerancji oczywiście, że jest to trudne.

Bolek
Gość
Bolek

Jak dupke przeoraja bedzie szczęście

z kręgosłupem
Gość
z kręgosłupem

No to niech se taki jeden gej z drugim urodzi dziecko, wtedy nie mam nic przeciwko…..

maurycy
Gość
maurycy

Tym bardziej, jak określone związki osób tej samej płci są trwale (na podstawie statystyk).

Gorol rodowity
Gość
Gorol rodowity

Zboki z***b…. precz z RP Goralskiej Ojczyzny.

granica
Gość
granica

Istebna – wieś na końcu świata, poglądy też … owcze.

maurycy
Gość
maurycy

No fakt, tam DARKROOM-u jeszcze nie postawili a ludzie jakoś i bez tego gadżetu są szczęśliwi.

Anon
Gość
Anon

Czekamy na propozycje lewicy: Tranwestyta ubierający chłopców w sukienki i malujący im usta szminką… tak dla homotestu.

Istebniok
Gość
Istebniok

Ja wam k***a dam poparcie dla lgbt! Nigdy tego tu nie będzie!

Istebnianka
Gość
Istebnianka

Mów za siebie”inteligencie”

Rain
Gość
Rain

Brawo Isebna. Brawo Górale!!!