Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Istebna już biało-czerwona. 200 parasolek z okazji 104 lat niepodległej Polski

Fot. Łucja Michałek / Facebook

W centrum Istebnej, w parku im. Pawła Stalmacha, powstała wyjątkowa biało-czerwona alejka, utworzona z 200 zawieszonych między drzewami parasolek. W ten sposób gmina Istebna chce uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Zawsze mi się podobało, gdy gdzieś na wyjazdach widziałam ozdobione kolorowymi parasolkami uliczki. Przepięknie to wygląda i pomyślałam, że skoro mamy nasze białe i czerwone parasolki, które wykorzystujemy dla podkreślenia różnorodnych uroczystości o charakterze patriotycznym, to zróbmy taką wyjątkową uliczkę u nas, w kolorze naszej polskiej flagi – mówi Łucja Michałek-Chudecka, wójt gminy Istebna.

Alejka będzie zdobić centrum Istebnej do końca długiego weekendu. Można przyjechać i zobaczyć ją na żywo, do czego zachęcają lokalne władze.

W Trójwsi Beskidzkiej uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości 11 listopada rozpoczną się o 12.00 przed Urzędem Gminy od złożenia wiązanek pod tablicą poświęconą Ignacemu Gazurkowi, bohaterskiemu spadochroniarzowi rodem z Istebnej. Następnie przyjdzie czas na mszę w kościele Dobrego Pasterza i zasadzenie Dęba Papieskiego w parku im. Pawła Stalmacha. O 15.00 rozpocznie się program artystyczny w Amfiteatrze pod Skocznią, gdzie odśpiewany będzie Mazurek Dąbrowskiego, rozdane zostaną nagrody wójta gminy Istebna w dziedzinie kultury, dzieci i młodzież będą śpiewać patriotyczne pieśni, zagra orkiestra wojskowa, wystąpią Martyna Kawulok z Istebnej i Grupa Rekonstrukcji Literackiej “Na Granicy”.

– Obchody dnia 11 listopada zakończymy pokazem sztucznych ogni o 18.30, bo chcemy się cieszyć wolnością naszego kraju i chcemy podkreślić, że jest to naprawdę wyjątkowa dla nas uroczystość – dodaje Łucja Michałek-Chudecka.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hmm.
Hmm.
2 miesięcy temu

Rozumie się jubileusz 25 ,50 , 75 , setna rocznica ale 104 a za rok 105 ?