Wydarzenia Bielsko-Biała

Świętowanie i utrudnienia. 11 Listopada w Bielsku-Białej

FOT. PAWEŁ SOWA WYDZIAŁ PRASOWY UM BB

W samo południe 11 listopada, na placu przed Ratuszem, rozpocznie się oficjalne świętowanie niepodległości – od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Z tego powodu od 11.45 do 12.15 czasowo wstrzymany będzie wjazd samochodów na plac Ratuszowy. O 14.00 rozpocznie się msza za ojczyznę w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach. Po mszy nastąpi przemarsz z pochodniami na Cmentarz Wojska Polskiego, gdzie o 15.30 odbędzie się apel pamięci z udziałem Kompani Honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego. W godzinach 15.15-15.30 – na czas przemarszu – ruch będzie wstrzymany na trasie przejścia zebranych od kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach do Cmentarza Wojska Polskiego ulicami Wrzosową, Cieszyńską i Saperów.

O 18.00 zaplanowano uroczysty koncert w Bielskim Centrum Kultury. Program Tango Wolności wykonają Bielska Orkiestra Kameralna oraz Tango Attack – który tworzą bandeonista Grzegorz Bożewicz, gitarzysta Piotr Malicki i pianista Hadrian Filip Tabęcki – a także wokaliści Anna Ozner i Marcin Januszkiewicz. W programie między innymi znane piosenki w nowych aranżacjach: utwory z repertuaru Wodeckiego, Kaczmarskiego, Staszewskiego, Niemena, Ciechowskiego i wielu innych.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M.L.
M.L.
1 rok temu

Ciekawe, że gdy B24 informowała o kolejnych marszach kobiet to w żadnym przypadku nie kojarzyła to z “utrudnieniami” choć one też blokowały arterie komunikacyjne.

andrzej
andrzej
1 rok temu
Reply to  M.L.

święte slowa.