Cieszyn Kultura i rozrywka

Istebna: Komu w tym roku nagrody w dziedzinie kultury?

Laureaci zeszłorocznych nagród. Fot. GOK w Istebnej

Gmina Istebna szykuje się do przyznania nagrody w dziedzinie kultury za osiągnięcia w 2021 roku. Jest jeszcze sporo czasu na składanie wniosków, ale warto pomyśleć nad tym, kogo zgłosić do otrzymania zaszczytnego lauru.

Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego jest nową formą wyróżnienia wybitnych twórców, artystów, zespołów, osób zasłużonych z gminy Istebna, wprowadzoną w życie w roku 2020 przez lokalne władze. Wnioski można składać do 2 maja. Wzór formularza oraz szczegółowe informacje określa uchwała Rady Gminy Istebna. Z niej dowiadujemy się m.in. że nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub prawnym, ale także innym podmiotom na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu dla gminy. Mogą być przyznawane indywidualnie lub zespołowo.

Laury przyznaje wójt gminy Istebna z własnej inicjatywy lub na wniosek instytucji kultury, szkół czy organizacji pozarządowych działających w sferze kultury. W ubiegłym roku nagrody otrzymali: Maria Motyka, Magda i Weronika Łacek, Maria i Piotr Kohut.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments