Medale dla zawodników cieszyńskiego klubu

W minioną sobotę w hali AWF we Wrocławiu odbyły się 49. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i zarazem Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin.

Zawody rozegrano na trzech matach, w konkurencjach: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików, w których wzięło udział około 250 zawodników z 36 klubów.

Wystąpiło w nich trzech zawodników Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin. Był to udział z sukcesami, gdyż zdobyli oni trzy medale.
Srebrny krążek wywalczył Maksymilian Wojtas w kategorii młodzików. Stoczył trzy pojedynki, w tym jeden rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. Bardzo wyrównaną finałową walkę przegrał decyzją sędziów w stosunku 3:2.
Drugi srebrny medal zdobyła w kategorii juniorek młodszych Maja Urbanek, która również stoczyła trzy walki wygrywając dwie z nich przez waza-ri. Brązowy medal stał się własnością juniorki Wiktorii Urbanek.

Sędzią z cieszyńskiego klubu był Dariusz Kubica, kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica a opiekunem Mirosław Urbanek.