Cieszyn Na sygnale

Istebna: Pożar hotelu na Złotym Groniu (aktualizacja)

Fot. ilustracyjne

Około 22.50 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze hotelu w Istebnej.

Jak się dowiadujemy od dyżurnego operacyjnego z Powiatowego Stanowiska Kierowania, “czerwony kur” buszuje na poddaszu i dachu hotelu i restauracji na Złotym Groniu. Łuna ognia widoczna jest z daleka.

Intensywne działania ratowniczo-gaśnicze trwają z udziałem kilkunastu zawodowych i ochotniczych zastępów strażackich. Konieczna była ewakuacja ludzi. Nie ma wieści o osobach poszkodowanych…

Aktualizacja – 00.30

Działania strażaków dalej trwają. Dotąd nie zlokalizowano źródła pożaru. Wiadomo, że ogień pojawił się w nowej części hotelu. Ewakuowano 29 gości hotelowych i kilkuosobowy personel. W akcji uczestniczy kilkanaście zastępów, w tym jeden z powiatu żywieckiego.

5.30

Zasadnicza akcja zakończyła się około  4.00. Na miejscu pozostał jeden zastęp, żeby kontrolować czy ogień nie pojawi się znowu. Pożar objął powierzchnię około  400 m kw na drugiej i trzeciej kondygnacji drewnianego w dużej części budynku. Spaliła się też część dachu. Przyczyny pożaru nie ustalono. Sprawą zajęła się policja. W sumie w akcji uczestniczyło 17 strażackich zastępów.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
ArturSamanta Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

Strasznie żal akurat tam miałem się wybrać a to pech ;(

Samanta
Gość
Samanta

Ogromna szkoda, żal i wielkie współczucie😔😔