Cieszyn Kultura i rozrywka

“Istebna” w Indiach

Fot. Z archiwum UG Istebna

Na zaproszenie Ambasady RP w New Delhi oraz Honorowego Konsulatu Generalnego RP w Katmandu Zespół Regionalny „Istebna” przebywał w Indiach i Nepalu.

Jeden z koncertów zespołu odbył się niemal od razu po przylocie do Delhi, stolicy Indii. Istebniański zespół mógł wówczas zaprezentować tradycyjne tańce i pieśni z regionu Trójwsi Beskidzkiej na terenie ambasady RP. Wspólnie odśpiewany został również hymn narodowy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Polacy mieszkający w Delhi, turyści, a także wiele innych osób.

Kilka dni członkowie zespołu spędzili również w Nepalu. Tam, dzięki uprzejmości Honorowego Konsula Generalnego RP w Katmandu zespół wystąpił  podczas  dwóch uroczystości:  60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski z Nepalem oraz 30. rocznicy śmierci polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki. Wśród ważnych osobistości, które wzięły udział w tych wydarzeniach byli m.in.  ambasador RP w New Delhi – Adam Burakowski, Honorowy Konsul Generalny RP w Kathmandu – Lokmanya Golchha, a także wiceprezydent Nepalu, ministrowie oraz wielu innych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments