Cieszyn Kultura i rozrywka

Istebna: Wielkanocne kartki pełne ludowych akcentów. Najpiękniejsze z nagrodami

Fot. GOK w Istebnej

W Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej miało dziś miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na „Regionalną Kartkę Wielkanocną” i wręczenie nagród najlepszym.

– Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i opiekunom za przygotowanie i tak liczny udział w tej inicjatywie. Wszystkie kartki zasługują na wyróżnienie ze względu na efekt estetyczny i nawiązanie do twórczości ludowej Trójwsi Beskidzkiej – podkreśla Łucja Michałek, wójt gminy Istebna, która wraz ze swoim zastępcą, Łukaszem Małyszem oraz radną Lucyną Bytow, przewodniczącą komisji konkursowej, wręczyła laureatom nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Wśród podopiecznych oddziałów przedszkolnych pierwsze miejsce zajęła kartka Zuzanny Jałowiczor ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce Zapasiekach. Drugie miejsce zajął jej kolega Bartłomiej Jałowiczor, a trzecie – Patrycja Michałek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej Zaolziu. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce ex equo zajęli Agata Kukuczka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej i Wojciech Łacek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce Zapasiekach. Drugą nagrodę otrzymała praca Karola Grobosza z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej, a trzecią – Anny Kicia z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie. Przyznano też cztery wyróżnienia. Trafiły do Weroniki Bocek i Kamila Burego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej Zaolziu, Nadii Haratyk z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie i Liliany Zogaty z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej. Jeśli chodzi o klasy IV-VIII nie przyznano pierwszego i trzeciego miejsca, a drugie zajęła Klaudia Kulik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie.

Swoich ulubieńców wybrali ponadto internauci, głosując pod zdjęciami poszczególnych kartek opublikowanych na profilu facebookowym Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Pierwsze miejsce zajął Jan Czyż, drugie Oliwier Samter, trzecie Karol Grobosz.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments