Wydarzenia Cieszyn

Istebna: Z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Fot. Karina Czyż/UG IStebna

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – pod takim hasłem odbyła się wczoraj w sali Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej debata społeczna.

Wśród gości obecni byli m.in.: wójt gminy Istebna – Łucja Michałek, przewodniczący Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski wraz z radnymi, sekretarz gminy – Teresa Łaszewska, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Wisła – Andrzej Klimek. Za przebieg i prowadzenie debaty odpowiedzialny był asp. szt. Tomasz Pszczółka z KPP w Cieszynie, który przybliżył wszystkim obecnym strukturę organizacyjną garnizonu śląskiej policji oraz zakres ich działań. Omówił programy policyjne takie jak: „Dzielnicowy bliżej nas” czy też aplikacje i serwisy internetowe: „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Pojawiały się głosy i prośby mieszkańców, by policja poczyniła właściwe kroki, by zapobiegać nagminnemu przekraczaniu prędkości przez lokalnych kierowców, a także oświetlić przejścia dla pieszych lub wyznaczyć nowe w miejscach, gdzie są potrzebne. Wójt Gminy – Łucja Michałek- zwróciła się z prośbą o zwiększenie monitorowania w obrębach przygranicznych terenu gminy, jak również poruszyła problem braku trzeźwości u kierujących pojazdami. Asp. Sztab. Marcin Sztwiertnia w swojej wypowiedzi zaznaczył, że przy udziale Urzędu Gminy Istebna zostanie zakupiony alkomat dla funkcjonariuszy posterunku w Istebnej, co pomoże we drożeniu działań prewencyjnych w tym zakresie.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Trzeba zacząć od początku. Bezpieczeństwo to zadanie własne dla gminy a więc nie tylko policja. W efektach debaty nie ma nic o współpracy policji z gminą i zadaniach dla gminy. Dobrze byłoby dowiedzieć się też o strukturze organizacyjnej w gminie i o zakresie działania gminy w kierunku bezpieczeństwa.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Wójt, radni to goście a nie współorganizatorzy? Omówiono a jakie efekty? Zakupiony alkomat dla funkcjonariuszy posterunku w Istebnej bo jest potrzeba sprawdzać trzeźwość funkcjonariuszy policji?