Wydarzenia Wadowice

Podziękowania dla pracowników socjalnych

Fot. Archiwum Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Dom Pomocy Społecznej w Izdebniku był gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w powiecie wadowickim.

W uroczystości obok pensjonariuszy uczestniczyli członkowie zarządu powiatu wadowickiego – starosta Eugeniusz Kurdas oraz wicestarosta Beata Smolec. Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Izdebniku.

– Służba, którą Państwo pełnicie wymaga nie tylko wielkiej wiedzy, ale i ogromnych pokładów empatii. Dziękujemy za to, że każdego dnia dokładacie starań, aby osobom potrzebującym szczególnej troski zapewnić godne i spokojne życie – to słowa zawarte w jednym z listów gratulacyjnych, które wraz z wiązankami kwiatów otrzymali dyrektorzy placówek pomocy społecznej z powiatu wadowickiego oraz zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z Bulowic oraz Zatora.

Obchodzony 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego upamiętnia spotkanie w 1989 r. w Charzykowach, podczas którego ówcześni ministrowie wraz z pracownikami pomocy społecznej wyznaczyli nowe kierunki rozwoju tej dziedziny.

 

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments