Porady i inspiracje

Jak feromony działają na kobiety?

Feromony odgrywają ważną rolę w budowaniu atrakcyjności mężczyzn w oczach kobiet i wywoływaniu u nich podniecenia seksualnego. Działają w pierwszej fazie zachowań seksualnych. Wokół nich narosło wiele mitów, jednak udowodniono, że to właśnie one w dużej mierze odpowiadają za dobór partnera. Jak feromony działają na kobiety?

Feromony — co to takiego?

Feromony to związki chemiczne, które wytwarza ludzkie ciało. Ich stężenie jest zależne od genów, wieku, poziomu hormonów płciowych w organizmie i innych czynników, wpływających na wydzielanie osobnicze. Męskie feromony są nieświadomie odbierane przez kobiety za pomocą układu nerwowego. Nazywa się je przekaźnikami podniecenia, gdyż nie są perfumami ani substancjami zapachowymi. Feromony przenoszą natomiast informacje, które są istotne dla wyboru partnera seksualnego i posiadania potomstwa.

Feromony są wytwarzane przez mężczyzn na każdym etapie życia w różnych stężeniach. Znajdują się w nich związki takie jak: adrostenon, androstadienon, androstenol, estratetraenol i kopuliny. Dzięki nim mężczyzna jest dla kobiety atrakcyjniejszy i bardziej pociągający. Panie nieświadomie dłużej skupiają na nim wzrok i zaczynają go kokietować. Kobieta poddana działaniu męskich feromonów podkreśla swoją atrakcyjność. Zalotnie mruga, poprawia włosy, uśmiecha się i patrzy prosto w oczy. Męskie feromony odbierane przez kobietę w czasie przytulania lub tańca sprawiają również, że partnerka odczuwa silniejsze podniecenie. Intensywniej reaguje na dotyk i jest szybciej gotowa na pieszczoty.

Wypróbuj męskie feromony z https://www.sklep-intymny.pl/pol_m_Feromony-258.html

Jaka jest rola męskich feromonów?

Mężczyźni za pomocą feromonów przekazują kobietom informacje, które skłaniają potencjalną partnerkę do zbliżenia. Rolą feromonów jest informowanie o gotowości do reprodukcji, stanie zdrowia, poziomie dojrzałości płciowej i zdolności do konkurowania z innymi mężczyznami. Ponadto w feromonach zawarte są informacje o ewentualnym pokrewieństwie, dlatego feromony brata lub ojca nie oddziałują na siostrę lub córkę.

Główną funkcją feromonów jest wpływanie na relacje społeczne i seksualne. Męskie feromony sprawiają, że kobiety bez jakiejkolwiek poznawczej i świadomej oceny podejmują decyzję o nawiązaniu flirtu i współżyciu z konkretnym partnerem. W podobny sposób feromony wpływają na mężczyzn. Związki wytwarzane przez kobiety w fazie owulacji sprawiają, że kobieta w fazie płodnej jest dla partnera atrakcyjniejsza seksualnie niż partnerka w fazie niepłodnej.

Czy męskie feromony podnoszą kobiece libido?

Stosowanie feromonów w formie sprayów przez mężczyzn sprawia, że kobiety odczuwają jeszcze większe zainteresowanie płcią przeciwną. Dodatkowa dawka feromonów powoduje u nich wzrost libido i zachęca je do bliskości. Skoncentrowane feromony użyte przed randką sprawiają, że spotkanie jest bardziej udane. Mężczyzna może liczyć na więcej bliskości i otwartości ze strony partnerki, gdyż kobieta nieświadomie odpowiada na sygnały wysyłane jej za pomocą skoncentrowanych feromonów. Preparat sprawdza się równie dobrze w kontaktach biznesowych, gdy mężczyzna chce podkreślić swój prestiż i zdobyć przewagę w negocjacjach prowadzonych z kobietą.

Artykuł partnera

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments