Cieszyn Kultura i rozrywka

Jak “Mała Istebna” radzi sobie z pandemią?

Fot. Z archiwum Zespołu Regionalnego “Mała Istebna”

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła Zespół Regionalny „Mała Istebna” do zawieszenia prób. Nie oznacza to jednak, że młodzi artyści z Trójwsi Beskidzkiej wraz z opiekunami zrezygnowali całkowicie z aktywności…

– Dzieci bardzo tęsknią za próbami i dużo trenują w swoich domach. Wiele nagrań zarówno z tańców, jak i śpiewu, przesyłają do nas ich rodzice. W kwietniu udało nam się również stworzyć niezwykły projekt „Jak „Mała Istebna” radzi sobie z pandemią”, w ramach którego najmłodsi “zespolocy” w humorystyczny sposób opowiadają o tym, co obecnie dotknęło nas wszystkich. Z całego serca dziękujemy wszystkim członkom zespołu oraz ich rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia – mówi Maria Motyka, kierownik Zespołu Regionalnego „Istebna” i „Mała Istebna”.

Efekty twórczej aktywności najmłodszych górali można oglądać na facebookowym fanpage’u Zespołu Regionalnego „Mała Istebna” oraz na “Wirtualnym Ognisku”, prowadzonym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie na tym samym portalu społecznościowym.

Fot. Z archiwum Zespołu Regionalnego “Mała Istebna”

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
5 miesięcy temu

Zawsze kochałem muzykę. Ten, kto obcuje z muzyką, ma dobry charakter. Bo muzyka jest darem i prezentem Bożym, a nie ludzkim. Musicam semper amavi. Is, qui tenet musicam, est bonae naturae. Denn die Musica ist ein Gabe und Geschenke Gottes, nicht ein Menschen- Geschenk.