Wydarzenia Cieszyn

“Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję, czyli “Bez Granic”, dzień drugi | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W niedzielę w Cieszyńskim Ośrodku Kultury “Dom Narodowy” uroczyście zainaugurowano 32. odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic, a spektaklem, który otworzył bieżącą edycję Festiwalu była „Encyklopedie akčního filmu” w wykonaniu aktorów z Pragi, z Divadla pod Palmovkou.

Drugi dzień święta sztuki przyniósł kolejne emocje. W poniedziałkowy wieczór w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie zaprezentowany został spektakl “Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, w którym zaprezentowali się aktorzy dwóch teatrów – Łaźnia Nowa z Krakowa oraz Teatru im. Żeromskiego z Kielc.

Spektakl jest adaptacją głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego o tym samym tytule. To osobista opowieść o procesie umierania jego ojca, który chorował na raka trzustki, a jednocześnie historia bezradności i wściekłości na instytucje państwa i służbę zdrowia, które chorym przysparzają kolejnych zmartwień i nowych cierpień.

Prawie każdy na pewnym etapie swojego życia zmagał się z bezsilnością, spowodowaną chorobą bliskiej osoby, więc emocjonalny odbiór dzisiejszego spektaklu przez widzów zgromadzonych w Teatrze im. Adama Mickiewicza, nie dziwi, a jedynie jest hołdem w kierunku twórców, którzy wystawili tę emocjonalną opowieść  w ramach drugiego dnia 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Bez Granic”.

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments