Sport Żywiec

Puchar na torze

W sobotę, 30 września w Twardorzeczce (gmina Lipowa) na pumptrackowy torze walczyli kolarze w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Na starcie stanęło kilkadziesiąt osób, w tym spora grupa zawodników bez kolarskiej licencji. Dopisali również kibice, zawiodła natomiast aura. Deszcz na przemian z mżawką sprawiał, że tor był bardzo śliski. – Obyło się bez poważniejszych wywrotek, nikt nie odniósł najmniejszych obrażeń – nie ukrywa satysfakcji Andrzej Kramarczyk, prezes i trener kolarzy Aquili. – Obok doświadczonych wyg między innymi z Warszawy, Lublina, Bielska-Białej czy Krakowa walczyli zawodnicy bez licencji, często z okolicznych miejscowości. I stawali na podium! A że tor w Twardorzeczce jest wręcz modelowy, toteż zawody mimo trudnych warunków atmosferycznych stały na bardzo wysokim poziomie – podkreślił Kramarczyk.

Z grona amatorów pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: Zofia Piecuch (Lipowa), Tomasz Grajcarek, Magdalena Karasińska, Krystian Białka (wszyscy Bielsko-Biała), Antoni Jagosz (Pewel Mała), Jakub Janeczko (Twardorzeczka).

Pierwsze miejsce z grona zawodników z licencją zdobyli: K1-10: Zofia Strzebońska i Igor Nikliborc (oboje Aquila). Żak: Łukasz Grajcarek (Bielsko-Biała). Młodzik: Inga Ostafin (Luboń Skomielna) i Aleksander Kozieł (Freeride Sport Pewel Mała). Junior młodszy: Lena Szerling LKKG Warszawa) i Dawid Kożuch (LKKG Lublin). Junior: Olga Biegun (MMS Przyłęków) i Olaf Ostafin (KS Luboń Skomielna). U23: Patryk Lis (Aquila). Masters: Mateusz Strzeboński (Aquila).

Komplet wyników: TUTAJ

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments