Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak ocenia się zdolność kredytową?

Uzyskanie kredytu jest nieraz jedyną możliwością na spełnienie naszych marzeń, czy to związanych z wymarzonym mieszkaniem, czy samochodem. Po prostu nie sposób zebrać samodzielnie takich środków! Właśnie wtedy, zapewne zechcemy udać się do banku, aby pomógł nam w sprawieniu, że jest to faktycznie możliwe. Jednak może nie wiecie, ale nie każdy może otrzymać kredyt! Jakie warunki trzeba spełniać, aby nasz wniosek był rozpatrzony pozytywnie?

Zdolność kredytowa?

Najważniejszym elementem uzyskiwania kredytu jest tak zwana zdolność kredytowa. Najprościej mówiąc, jest to sprawdzenie przez bank tego, czy będziemy w stanie swobodnie spłacić nasze zobowiązanie w określonym przez umowę czasie. To właśnie ta cecha jest dominującym powodem zaakceptowania lub też odrzucenia naszego wniosku. Musimy także pamiętać, że nie tylko nam zależy na tych pieniądzach, bankowi także!

Jak to działa?

Zapewne chcielibyście wiedzieć, co składa się na ostateczną ocenę? Przede wszystkim jest to nasza historia kredytowa. Mowa tutaj o naszych poprzednich zobowiązaniach – czy były one spłacone na czas, czy dotrzymaliśmy wszystkich terminów rat lub, czy jeszcze aktualnie spłacamy któreś z nich. Optymalnym rozwiązaniem byłoby to, aby na naszym „koncie” nie było żadnych aktualnie uiszczanych sum kredytowych. Dodatkowo sporą rolę odgrywa tu rodzaj twojej umowy o pracę i staż pracy w danym miejscu. Banki preferują dawać kredyty osobom, które nie skaczą z kwiatka na kwiatek i utrzymują się na jednym stanowisku przez co najmniej rok. Nie słuchajcie jednak nikogo, kto mówi, że tylko osoby z umowami o pracę mają szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Nawet jeżeli jesteście zatrudnieni na umowę o dzieło lub zlecenie, to dopóki udokumentujemy nasze dochody – powinno być w porządku!

 

Kalkulator zdolności kredytowej umieszczony na stronie Expander

Podsumowanie

Zdziwilibyście się, jak łatwiejsza stała się procedura uzyskiwania kredytu. Jeżeli jednak spełniamy wszystkie konieczne warunki, to wybrany przez was bank nie powinien mieć żadnych obiekcji, aby to wam wręczyć środki na realizację waszego celu! To co, próbujesz swoich sił?

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments