Wydarzenia Żywiec

Jak od grudnia pojadą pociągi ze Zwardonia na Słowację?

Nowy słowacki skład w drodze do Zwardonia. Fot. ZSSK

Słowackie Koleje (ZSSK) ujawniły już projekt nowego rozkładu jazdy pociągów, który miałby obowiązywać od 12 grudnia 2021 roku.

Oczywiście najbardziej interesujące jest to jak zaplanowano połączenia ze Zwardonia na Słowację. Okazuje się, że w nowym rozkładzie jazdy wszystko pozostanie tak jak jest w obecnym i nie zmienią się nawet minuty odjazdów.

To oznacza, że pociągi ze Zwardonia przez Czadcę i Żylinę do Liptowskiego Mikulasza odjadą o 3.52, 6.52 (tylko w dni robocze) i 16.47 (tylko w dni robocze), a ze Zwardonia przez Czadcę do Żyliny o 6.52 (tylko w soboty, niedziele i święta), 15.40 i 19.52.

Z kolei do Zwardonia pociągi przyjadą: z Liptowskiego Mikulasza o 15.10, z Żyliny o 6.23 (tylko soboty, niedziele i święta), 16.10 (tylko dni robocze), 19.10 i 23.59, a ze Skalitego o 6.23 (codziennie).

Dodajmy, że w Polsce takie projekty przewoźnicy ujawniają dopiero około połowy września. W obecnej chwili zarówno spółka PKP Intercity, jak i Koleje Śląskie, zasłaniają się “etapem konstrukcji” lub “tajemnicą przedsiębiorstwa”…

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Skąd Słowacy wiedzą, prorocy czy co?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Cieszymy się.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

To komentarz podszywacza.