Porady i inspiracje

Jak pielęgnować i dbać o rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie to nie tylko niezbędny element wyposażenia każdego boksera, ale także spory wydatek. Dlatego warto zadbać o nie w odpowiedni sposób, aby służyły nam jak najdłużej i zachowały swoje właściwości ochronne. Jak jednak dbać o rękawice bokserskie, by uniknąć nieprzyjemnego zapachu, deformacji czy uszkodzeń? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Dlaczego o rękawice bokserskie warto dbać?

W sportach walki odpowiedni sprzęt i akcesoria ochronne to podstawa nie tylko skutecznego, ale przede wszystkim bezpiecznego treningu. Dlatego tak niezwykle ważne jest to, by inwestować w sprzęt najwyższej klasy, jak choćby rękawice bokserskie Leone. Jednak nawet sprzęt z najwyższej półki wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W innym wypadku już po kilkunastu użyciach akcesoria mogą stracić nie tylko estetykę, ale też nie spełniać właściwie swojej funkcji.

Rękawice, które są źle pielęgnowane, mogą stać się siedliskiem bakterii i grzybów, co prowadzi do nieprzyjemnego zapachu oraz infekcji skóry dłoni. Ponadto, rękawice bokserskie, które są regularnie używane, podlegają naturalnemu zużyciu i tracą swoje właściwości ochronne, co zwiększa ryzyko urazów rąk i kontuzji. Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić, suszyć i dezynfekować rękawice bokserskie, aby zapewnić im jak najdłuższą trwałość i skuteczną ochronę.

Jak dbać o rękawice bokserskie Leone i inne?

Niezależnie od tego, na jakie rękawice do boksu się zdecydujesz, metody dbania o nie są takie same. Oto kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać:

Używaj owijek lub rękawic wewnętrznych

Owijki bokserskie lub rękawice wewnętrzne przede wszystkim dodatkowo usztywniają dłoń, co minimalizuje ryzyko kontuzji lub bolesnego urazu podczas boksowania. Jednocześnie jednak oba te rozwiązania stanowią doskonałą izolację od potu. Dzięki temu nie wchłania go rękawica bokserska, a to z kolei eliminuje ryzyko powstawania grzybów i pleśni w jej wnętrzu.

Warto tutaj dodać, że rękawice wewnętrzne i owijki możesz śmiało prać nawet kilka razy w tygodniu, utrzymując je dzięki temu w nieustannej czystości i świeżości.

Susz rękawice zawsze po treningu

Same owijki i rękawice wewnętrzne to nie wszystko. One podczas intensywnego treningu również nasiąkają wilgocią i przekazują ją (w nieznacznym stopniu) rękawicom bokserskim. Dlatego tak ważne jest, by po każdym treningu rękawice do boksu suszyć. Nie wystawiaj ich jednak na działanie promieniowania UV, które może osłabić ich strukturę. Dobrym sposobem będzie specjalny osuszacz, który wkłada się do wnętrza rękawicy.

Czyść zewnętrzną powierzchnię rękawic

Pamiętaj, że na zewnętrznej powierzchni rękawic również zbiera się wilgoć i pot twoich partnerów sparingowych. Do tego dochodzą inne zanieczyszczenia takie jak kurz czy złuszczony naskórek. A to wszystko generuje nie tylko nieprzyjemny zapach, ale może też osłabić trwałość rękawic. Dlatego tak ważne jest, by czyścić zewnętrzną powierzchnię rękawic. Pamiętaj jednocześnie, że bokserskich rękawic nie powinno się prać w pralce, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem uszkodzi to ich strukturę.

Jak pielęgnować rękawice bokserskie — podsumowanie

Teraz już wiesz, co zrobić, by twoje rękawice bokserskie posłużyły ci niezawodnie przez długi czas. Utrzymasz je w odpowiedniej kondycji dzięki regularnemu czyszczeniu i suszeniu. Dobrą praktyką będzie także zdezynfekowanie rękawic co jakiś czas oraz stosowanie specjalnych wkładek antybakteryjnych.

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym podpowiedziom wybrane przez ciebie rękawice bokserskie posłużą ci niezawodnie przez wiele sparingów i treningów.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments