Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak przygotować się do spotkania z architektem wnętrz?

Kupując nowe mieszkanie lub dom, marzeniem każdego nabywcy jest uzyskanie idealnego efektu podjętych działań aranżacyjnych. Z tego też względu znaczna większość osób postanawia skorzystać z pomocy profesjonalisty. Jak przygotować się do pierwszego spotkania z profesjonalnym architektem wnętrz? Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę?

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Jeżeli zależy nam na tym, by nasze nowe cztery kąty były nie tylko nowoczesne i stylowe, ale także i funkcjonalne to wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy architekta wnętrz.

Architekt wnętrz jest osobą zajmującą się profesjonalnym opracowywaniem projektu plastycznego poszczególnych wnętrz. Zadaniem architekta jest urządzenie pomieszczeń estetycznych i praktycznych. Ich praca skupia się zarówno na doborze odpowiednich elementów wystroju pod kątem indywidualnych upodobań i wymagań Klientów oraz ich odpowiednim rozstawieniu. Praca architekta skupia się na wykonaniu projektu oraz jego realizacji, a każdy z podjętych przez niego kroków odbywa się w ciągłym porozumieniu z właścicielem urządzanych wnętrz. Przed udaniem się na rozmowę z profesjonalistą należy przeanalizować kilka istotnych aspektów. Jakich? O tym już za chwilę.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

Aby współpraca z architektem zakończyła się pełnym sukcesem i osiągnięciem zamierzonych celów konieczne jest właściwe przygotowanie się do pierwszego spotkania, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale także i pieniądze.

Pierwszym ważnym czynnikiem nad jakim powinniśmy się zastanowić jest bez wątpienia budżet przeznaczony na prace związane z zatrudnieniem architekta, poradą architekta wnętrz czy realizacją wykonanego projektu. Wiedząc na ile dokładnie możemy sobie pozwolić, architektowi o wiele łatwiej będzie wybrać np. materiały wykończenia pomieszczeń, meble, sprzęty RTV czy dekoracje. Pod uwagę należy wziąć także koszty związane z pracą architekta, w tym wypadku ceny są ustalane w sposób indywidualny i zależą one m.in. od wielkości oraz funkcji danego wnętrza.

Kolejną kwestią jest przemyślenie wyglądu i zastosowania danych wnętrz. Tutaj należy zastanowić się, przede wszystkim nad własnymi upodobaniami takimi chociażby jak ulubiony styl aranżacyjny, kolorystyka czy funkcjonalność wnętrza. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość właścicieli mieszkań decyduje się na praktyczne rozwiązania urządzając pomieszczenia “dwa w jednym” poprzez np. otworzenie kuchni na salon, uzupełniając przestrzeń o strefę jadalnianą, czy też organizując “mini biuro” w sypialni. Oprócz naszych oczekiwań, koniecznie należy także pomyśleć o elementach, których nie chcemy wprowadzać do wnętrz np. wykładziny lub tapety.

Przed pierwszym spotkaniem z architektem należy zaopatrzyć się również w fotografie wnętrz, które chcemy urządzić oraz plany z uwzględnieniem ich dokładnych wymiarów. Po przeprowadzeniu rozmowy z profesjonalistą, ten zajmie się przygotowaniem wstępnego projektu.

google_news