Porady i inspiracje

Jak spać, żeby nie powstawały zmarszczki?

Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni już w wieku 16-20 lat zaczynają zauważać, że po śnie ich twarz nie wygląda “świeżo”, pojawiają się na niej zmarszczki. Dlaczego tak się dzieje? Czy można, a jeśli tak – w jaki sposób, pozbyć się tego problemu? Czy poduszka przeciwzmarszczkowa jest skuteczna? Co robić z pomarszczonym dekoltem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Zmarszczki od spania na boku: co robić?

Zmarszczki senne pojawiają się, gdy osoba śpi na poduszce na boku lub brzuchu. Przez co najmniej 6-8 godzin skóra jest wówczas w nietypowym stanie, ponieważ jest zgniatana przez poduszkę, co wywołuje jej zmęczenie i pojawianie się drobnych zmarszczek, które pogłębiają się z każdym dniem. Początkowo zmarszczki senne znikają po 1-2 godzinach po wybudzeniu, ale jeśli nie będą podejmowane działania skierowane na ich zwalczanie, mogą pozostać z nami na zawsze.

Czy są jakieś sposoby na profilaktykę zmarszczek sennych? Najlepsze, co może zrobić każdy z nas – zacząć spać na karku. Ale nie jest to takie łatwe, szczególnie jeśli przez wiele lat preferowaliśmy inną pozycję. Jeśli to się nie udaje, zmarszczki od spania można zwalczyć, korzystając z poduszki ortopedycznej. Wybierając pościel, preferuj poduszkę z lekko zagłębioną częścią pośrodku – będzie ona pomagała wydłużyć czas snu na plecach, a także specjalne wycięcia wzdłuż krawędzi, dzięki którym delikatna i wrażliwa skóra twarzy będzie chroniona przed uciskaniem podczas snu na boku lub brzuchu.

Jak się pozbyć zmarszczek pod oczami, jeśli już niestety występują? Pomimo stosowania kosmetyków i masaży, które mogą okazać się bardzo skuteczne, należy także wyeliminować samą przyczynę powstania zmarszczek, kupując odpowiednią poduszkę anti aging. Wysokiej jakości poduszka ortopedyczna do spania na boku i plecach, na przykład od marki Ortek, nie tylko nie dopuści do pojawienia się nowych zmarszczek po śnie, ale i pomoże częściowo wyeliminować już istniejące.

Poduszka motylek do spania: jak skutecznie zapobiegać zmarszczkom?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka poduszka do spania na brzuchu jest odpowiednia, musimy Cię rozczarować – żadna. Tak samo jak poprawna odpowiedź na temat tego, na którym boku zdrowiej spać, brzmi, że na żadnym, a najlepszy wybór to kark. Zmarszczki na dekolcie od spania, tak samo, jak i na twarzy, znikną, jeśli właściwie dobierzesz poduszkę. Najlepszą poduszką do twarzy jest zdecydowanie “motylek”.

Przeciwzmarszczkowe poduszki do spania w kształcie motylka – to specjalny rodzaj zagłówka w kształcie motyla, który służy do spania dla niemowląt i dorosłych. Tak naprawdę polscy klienci są zapoznani właśnie z “motylkami” dla noworodków, które wykazują się dużą skutecznością w zwalczaniu takiego problemu, jak odbijanie. Natomiast nie tak dawno na rynku pojawiły się motylki pomocne w zapobieganiu pojawianiu się zmarszczek na twarzy, a nawet ich zwalczaniu.

Poduszki w kształcie motylków najczęściej są wykonywane z pianki poliuretanowej z efektem pamięci. Ten materiał może przyjmować indywidualny dla każdego z nas kształt głowy i szyi. Ze względu na wyjątkowy design, poduszka antyzmarszczkowa zapewnia optymalne, stabilne, a jednocześnie wygodne utrzymywanie głowy i szyi w dowolnej pozycji.

Najważniejszym atutem antyzmarszczkowych poduszek motylków jest to, że skutecznie pomagają w zwalczaniu zmarszczek. Podczas snu na nich skóra twarzy i szyi pozostaje gładka, po wybudzeniu wygląda na wypoczętą i zdrową.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments