Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak spalić nadmiar kalorii po świętach?

Active young excited happy woman posing with centimeter over isolated over pastel blue studio background. Sport, fitness, healthy lifestyle and diet concept.

Okres świąteczny za nami. W czasie świąt wielu z nas sobie pofolgowało, teraz czujemy się ociężale, ale ciężko było się opanować, gdy na wielkanocnym stole pojawiło się tyle pyszności, a niektóre z nich jedliśmy jeszcze po świętach. Nadmiar świątecznych kalorii można szybko spalić, aby cieszyć się ładną sylwetką i dobrą formą.

Aktywność fizyczna

Najlepszym sposobem na spalenie zbędnych kalorii jest aktywność fizyczna. Każda aktywność fizyczna, nawet ta najprostsza przyczynia się do spalania kalorii.

Skutecznym sposobem na spalenie zbędnych kalorii są ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Wiele osób posiada w domu własny sprzęt do ćwiczeń, np. orbitrek kupiony w sklepie marbo-sport.pl, rowerek treningowy, stepper. Regularne ćwiczenia na takich sprzętach pozwolą szybko spalić nadmiar kalorii.

Jedną z najprostszych form aktywności fizycznej jest spacer. Im szybszy i dłuższy, tym lepiej. Na spacer warto zabrać kijki do nordic walking, które odciążą stawy.

Kolejną prostą formą aktywności fizycznej jest jogging. To doskonała forma treningu aerobowego, która pozwoli nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także dotlenić organizm. Najlepiej biegać po leśnych ścieżkach lub po parkowych alejkach. Podstawą treningu jest dobre obuwie. Trzeba też pamiętać o odpowiednio dobranym do pogody ubraniu.

Bardzo dobre efekty przyniesie też regularna jazda na rowerze. Jeżeli tylko pogoda na to pozwala, warto wyjąć z piwnicy rower i 2-3 razy w tygodniu wybrać się choćby na półgodzinną przejażdżkę po okolicy. Warto łączyć różne rodzaje aktywności fizycznej. Efekty będą szybciej widoczne.

Spożywanie lżejszych posiłków

Potrawy świąteczne są wysokokaloryczne i mogą bardzo obciążyć żołądek. Dlatego po świętach najlepiej postawić na lekkie dania. Należy jeść regularnie, zdecydowanie lepiej spożywać 5-6 mniejszych posiłków niż 3 duże. Wtedy metabolizm będzie utrzymywał się na właściwym poziomie.

Nie wolno pomijać śniadań. To najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Śniadanie może być obfitsze niż pozostałe posiłki. Kolację należy spożyć minimum 2 godziny przed snem, powinien to być niewielki, lekki posiłek.

W ciągu dnia należy pić dużo wody mineralnej. Warto sięgnąć też po zieloną herbatę. Najlepiej całkowicie zrezygnować z picia słodkich napojów. Dobrze będzie też ograniczyć słodzenie kawy i herbaty. Można przeprowadzić również oczyszczanie organizmu, ale ten proces nie powinien trwać długo.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sara
Sara
3 lat temu

Trzeba lepiej się odżywiać i ćwiczyć. Teraz jak mi zamknęli siłownie to zamówiłam sobie bieżnie z polskiego geekbuying i hantelki, aby jednak trochę się poruszać. Mam też dietę pudełkową i na poważnie muszę się za siebie wziąć przed latem 🙂

e_mil
e_mil
3 lat temu

Nie żreć !

Jasiu z IVb
Jasiu z IVb
3 lat temu

Jak się orbitrek nie nadaje to spróbuj może double lewatywę. Ponoć też dobrze robi na figurę.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Jasiu z IVb

Z Vb Jasiu już by rozumiał.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Jasiu z IVb

Jaziu z IVb zapewne rozumie co to jest double ale nie wie co to jest lewatywa. Chyba, że trzeba ją kojarzyć z lewactwem.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Jasiu

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Jeśli orbitrek nie jest kupiony w sklepie marbo- sport – nadaje się? Nie wyjaśniono jak prowadzić oczyszczanie organizmu, nie wymieniono wśród napojów które warto pić – kawę a jedynie aby nie słodzić. Nie wyjaśniono czy spalić kalorie da się zapalając papierosa.