Porady i inspiracje

Jak urozmaicić swoje życie erotyczne?

Do każdego związku w pewnym momencie może wkraść się nuda. Teoria miłości Sternberga omawia sześć typów miłości i siódmy – miłość doskonałą, będącą połączeniem intymności, namiętności i zaangażowania. Niestety, wiele związków rozpada się przez brak jednego z tych elementów lub złe zrozumienie pojęcia, jakim jest miłość. Tym, co po latach może zniknąć jest właśnie namiętność i choć uczucia bliskości będącego wynikiem wspólnie przeżytych chwil nie da się niczym zastąpić, brak erotyki w relacji może wiele utrudnić.

  1. Dlaczego tak trudno zbudować trwały związek?
  2. Jak urozmaicić życie erotyczne w relacji?

Zanim omówimy sposoby urozmaicenia życia erotycznego, zastanówmy się, dlaczego tak skomplikowane jest obecnie zbudowanie zdrowego i trwałego związku.

Dlaczego tak trudno zbudować trwały związek?

Każdy wie, czym powinna objawiać się miłość rodzicielska, miłość macierzyńska czy ojcowska. Niestety, pomimo iż model idealnej rodziny jest znany, w praktyce często wzorzec wynoszony z domu nie jest doskonały. Wynikiem tego może być problem w budowaniu zdrowych relacji z partnerką czy partnerem. Warto zaznaczyć także, że miłość braterską nie można uznać za zamiennik relacji erotycznej i choć związane z nią pozytywne uczucia, jak wzajemne zrozumienie czy pragnienie dbania o drugą osobę są ważne, seks nie powinien być pomijany. Bardzo często problemem może okazać się także miłość własna jednej z osób w relacji czy miłość platoniczna lub miłość romantyczna. Temat związków i relacji jest niestety niezwykle skomplikowany, warto jednak zgłębiać go, aby lepiej zrozumieć siebie i partnera czy partnerkę. Dojrzała miłość wymaga poświęceń, akceptacji i zrozumienia, ale także intymności i erotyki.

Jak urozmaicić życie erotyczne w relacji?

Doskonałym sposobem na ożywienie życia seksualnego w sytuacji, w której miłość erotyczna nieco przygasła są zabawki i gadżety. Klasycznym i bardzo łatwo dostępnym są na przykład sex kajdanki. Pozwalają one na nadanie pikanterii bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Równie ciekawy może okazać się wibrator motylek oraz nieco bardziej wyszukany, lecz równie przyjemny w użytku korek analny lisi ogon. Osoby, szukające bardziej ekstremalnych powinny sięgnąć po BDSM gadżety erotyczne. Tego typu zabawki nie muszą służyć wyłącznie osobom związanym z BDSM w ścisłym znaczeniu – mogą okazać się także ciekawym rozwiązaniem dla nie lubiących ostrego seksu. Stroje z tej kategorii bardzo często wyglądają niezwykle efektownie, a zabawki, odpowiednio użyte mogą służyć potęgowaniu przyjemności.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nina
Nina
1 miesiąc temu

Na początku trzeba wiedzieć co się chce, a tego nie da się osiągnąć bez eksperymentowania. Jak spotykałam się z facetem z adoreo to poznałam siebie na nowo i teraz wiem, co sprawia mi przyjemność 😉