Porady i inspiracje

Jak urządzić niewielki salon?

Mały salon to bardzo duży problem. Wszak w pokoju, gdzie odpoczywamy, spotykamy się ze znajomymi, a często także jemy i śpimy musi się dużo zmieścić. W efekcie każdy mebel ma znaczenie, każdy centymetr jest wykorzystany, a kolory i tkaniny są dobierane niezwykle starannie. Może się okazać, że nie masz pomysłu, jak stworzyć funkcjonalne i piękne wnętrze, w którym będziesz się dobrze czuć. Warto czasem zainspirować się ciekawymi pomysłami.

  1. Pomysły z telewizji
  2. Mały z pomysłem
  3. Zadbaj o jakość
Pomysły z telewizji

Coraz popularniejsze są programy telewizyjne, w których specjaliści pokazują, jak można w ciekawy sposób zaaranżować wnętrza. Także remonty wykonywane w mieszkaniach Polaków sprawiają, że możemy podpatrywać rozwiązania z naszego podwórka, te, które są tak nam bliskie, bo przecież większość ma niewielkie i nieustawne pokoje oraz boryka się z układem z poprzedniego systemu. Dobry sklep z “Domowych Rewolucji” to również szereg mebli i dodatków, które pozwolą urządzić się nowocześnie, więc bez problemu można podpatrywać, jak to robią inni i na dodatek znaleźć te designerskie rozwiązania w sklepie dostępnym dla każdego. A to pokazuje, że każdy może zrobić w swoim domu małą lub wielką rewolucję i mieszkać, jak chce.

Mały z pomysłem

Niewielki salon bardzo często musi godzić wiele funkcji – wypoczynkową, ale również sypialnianą, jadalnianą czy gabinetową. To im w jakiś sposób muszą podporządkować się meble oraz konkretny układ. Wiele osób dysponuje przestrzenią otwartą, która pozwala funkcjonalnie łączyć różnego rodzaju przestrzenie. Zawsze jednak najważniejszym meblem będzie kanapa lub komplet wypoczynkowy. Warto w taki sposób urządzić salon, by go dobrze zagospodarować, ale nie przytłoczyć. Poza meblami do odpoczynku będziemy również potrzebować tych do przechowywania, ekspozycji, dedykowanych multimediom. W wielu wariantach oczywiście można te aspekty sprytnie połączyć.

Zadbaj o jakość

Salon w pewien sposób łączy praktyczny i reprezentacyjny charakter przestrzeni i dlatego tak ważny jest umiar w ilości mebli, ich kolorze i wykończeniu. W wielu przestrzeniach sprawdzają się minimalistyczne szafy z lustrem, które optycznie powiększają przestrzeń, a także zapewniają odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie. A tego w większej i mniejszej rodzinie nigdy nie jest za dużo. Poza miękką sofą lub kanapą zadbaj o niewielki stolik idealny do popołudniowej kawy, poduszki i inne tkaniny, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądać przytulniej, i oczywiście różne źródła światła. Tak efektownie można rewelacyjnie zmienić wielkość i kształt każdego pokoju. To także może sprawić, że będziesz się w nim świetnie czuć.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments