Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak widzą Twój zegarek, tak Cię piszą. Co czasomierz może powiedzieć otoczeniu?

Dobierając poszczególne elementy stylizacji, starasz się, by odpowiadały one Twojemu wizerunkowi oraz przekazywały światu komunikat: jestem sobą i czuję się z tego powodu dumna. Skrupulatnie kompletujesz ubrania, biżuterię, buty… zaraz, czy o czymś nie zapomniałaś? Zegarek, który obecnie leży jeszcze w szufladzie i nieśmiało przypomina Ci o swojej obecności, także może opowiedzieć o Tobie innym ludziom. Oto kilka ciekawostek na temat damskich i męskich zegarków oraz tego, jak styl życia wpływa na modele znajdujące się w szafie. Sprawdź, czy nosisz odpowiedni!

Zegarek na nadgarstku mężczyzny pokazuje reprezentowany typ osobowości

W przypadku męskich czasomierzy możemy mieć do czynienia z tradycyjnymi albo sportowymi modelami. Klasyczna tarcza ze wskazówkami, umiejscowiona na skórzanym albo materiałowym pasku jest najczęściej wybierana przez biznesmenów albo osoby na kierowniczych stanowiskach. Sięgnij po nią, jeśli chcesz podkreślić swoje zdecydowanie, pewność siebie oraz profesjonalizm w reprezentowanej dziedzinie. Taki zegarek będzie idealnym dodatkiem do garnituru lub koszuli noszonych do pracy. Natomiast modele sportowe, z elektronicznym wyświetlaczem i wieloma funkcjami, chętnie zakładają mężczyźni lubiący aktywny tryb życia. Jesteś częstym gościem na siłowni, lubisz pływać lub chodzić po górach? Ten czasomierz okaże się dla Ciebie idealny! Pozostał jeszcze jeden rodzaj zegarków, a mianowicie designerskie modele, noszone przez kreatywnych i przebojowych mężczyzn. Należą do nich chociażby zegarki Orient oferowane przez sklep Bovem. Nietuzinkowe kolory, ciężkie bransolety lub ciekawe graficznie tarcze to ich znak rozpoznawczy.

Kobiety noszą zegarki dopasowane do stylizacji. Charakter schodzi na dalszy plan

W odróżnieniu od panów, kobiety często posiadają w swojej szafie po kilka modeli zegarków. Dla nich bowiem liczy się przede wszystkim, czy dany model pasuje do całości stylizacji – jest więc przede wszystkim estetycznym dodatkiem. Zatem zdarza się, że noszony aktualnie przez kobietę zegarek nie powie niczego o osobowości właścicielki, ale za to może pokazać jej styl. Kwiatowe wzory, delikatne, perłowe odcienie, róż i złoto wybiorą romantyczki. Za to panie odważne, przebojowe i chwytające świat w dłoń chętnie zakładają duże zegarki, z tarczami znacznie wykraczającymi rozmiarem ponad standardowe. Estetki zdecydują się na luksusowy czasomierz ze sklepu Bovem, a miłośniczki górskich wypraw lub dalekich wojaży będą z przyjemnością nosić zegarek z grafikami na tarczy. Kobiety lubiące sport zdecydują się na model wodoodporny, a te, którym podoba się klasyczna biżuteria, z chęcią sięgną po złoto i srebro. Jak więc widać, możliwości jest wiele i nie zawsze wybrany zegarek jednoznacznie wskaże osobowość kobiety. Dobra wiadomość dla pań jest następująca – możemy bawić się swoim wizerunkiem!

Materiał partnerski

google_news