Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak wybrać najlepsze OC?

Niebawem kończy się Twoje ubezpieczenie OC i zależy Ci na tym, aby podczas poszukiwań kolejnej polisy wybrać najbardziej korzystną ofertę? Sprawdź, jak wybrać najlepsze OC.

Czym kierować się podczas wyboru ubezpieczenia OC?

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, każdy kierowca w Polsce jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia OC. Co istotne, polisa ta przypisana jest nie do kierowcy, a do samochodu – a to oznacza, że osoba posiadająca dwa auta musi wykupić dwie polisy. Jednocześnie zakres ubezpieczenia jest zawsze taki sam, niezależnie od tego, w jakiej firmie zostanie wykupione ubezpieczenie. W razie wypadku lub stłuczki, osoby poszkodowane otrzymują odszkodowanie z OC sprawcy. Jest to zatem ochrona dla poszkodowanych – nie ma bowiem ryzyka, że nie otrzymają one odszkodowania.

Każdy kierowca powinien jednak mieć świadomość, że ubezpieczyciele mają pełną dowolność w ustalaniu cen ubezpieczenia komunikacyjnego. Ustawa bowiem reguluje jedynie zakres polisy, ale nie cenę. W efekcie różnice w cenach OC są ogromne. Zdarza się, że polisa dla tego samego kierowcy w jednej firmie może kosztować 500 zł, a w innej 1500 zł. Czym wobec tego kierować się przy zakupie ubezpieczenia OC?

Zakres ubezpieczenia jest zawsze taki sam – niezależnie od ceny

A skoro tak, to po co przepłacać? Właśnie dlatego podczas poszukiwania najlepszego ubezpieczenia OC warto kierować się przede wszystkim… ceną. Zakres polisy jest identyczny w każdej firmie, a zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać najtańsze ubezpieczenie. Tym bardziej, że różnice w cenach są ogromne, a polisa za 500 zł zagwarantuje taką samą ochronę ubezpieczeniową, jak najdroższe polisy OC. Zdecydowanie nie warto przepłacać – o wiele lepiej wydać zaoszczędzone pieniądze na ubezpieczenie NNW, Assistance czy AC.

Wybierz zaufaną firmę ubezpieczeniową

Obecnie na rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych, dlatego podczas wyboru ubezpieczenia OC warto wybrać towarzystwo, które cieszy się dużym zaufaniem. W przypadku małych, nieznanych i często nowopowstałych firm warto zachować ostrożność. To, jaką firmę wybierzesz, może mieć później wpływ na termin wypłaty odszkodowania czy na cały proces ubiegania się o nie. Warto więc wybrać firmę, która ma dobre opinie i cieszy się zaufaniem kierowców.

Możliwość zakupu polisy online

Zależy Ci na tym, aby podczas poszukiwania ubezpieczenia OC zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas? Skoro tak, to koniecznie zdecyduj się na zakup ubezpieczenia online. Dzięki temu unikniesz spotkań z ubezpieczycielami czy odwiedzania placówek towarzystw ubezpieczeniowych – a w ten sposób z całą pewnością zaoszczędzisz sporo czasu. Podczas zakupu ubezpieczenia OC online nie musisz wychodzić z domu, co zapewni Ci pełen komfort. Okazuje się, że OC możesz kupić, nie ruszając się z ulubionego fotela!

Podsumowanie

Wiesz już, jak wybrać najlepsze OC. Co ważne, kalkulator OC Porówneo zagwarantuje Ci spełnienie wszystkich tych warunków. Dzięki temu narzędziu nie tylko szybko znajdziesz najtańsze OC na rynku, ale też zyskasz pewność, że kupujesz OC w zaufanej firmie ubezpieczeniowej. Oczywiście zakupu dokonasz online, bez wychodzenia z domu. Nic dziwnego, że tak wielu kierowców decyduje się na korzystanie z kalkulatora OC!


Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ede
ede
2 dni temu

Jakby ktoś chciał zniżkę 120zł na OC
rankomat.pl/polecaj/SPRLL5

Hermenegilda
Hermenegilda
24 dni temu

“Wybierzesz najlepsze OC – będziesz bezpieczniej jeździł”.