Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Łukasz Piszczek na czechowickim stadionie. Uśmiech najważniejszy! – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Artur Jarczok

Na stadionie miejskim MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbył się Piknik Sportowy “Bez barier”. Impreza miała na celu wskazanie na potrzebę szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Gościem specjalnym imprezy był Łukasz Piszczek, były zawodnik reprezentacji Polski i Borussi Dortmund.

– Chcieliśmy zintegrować osoby zdrowe z osobami z niepełnosprawnościami i dlatego do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców, całe rodziny – mówi Tomasz Dyrda, prezes UMKS Trójka z Czechowic-Dziedzic.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich. Jeszcze przed meczem rozegranym przez zawodników niepełnosprawnych z Pszczyny i Czechowic-Dziedzic, krótki trening pokazowy przeprowadził z nimi Łukasz Piszczek.

– Cieszę się, że mogłem tu być. Widziałem uśmiech na twarzy uczestników i to jest dla mnie najważniejsze – mówił Łukasz Piszczek.

Dla dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności przygotowane były proste konkurencje sportowe. Uczestnicy zawodów otrzymali medale i puchary. Następnie mecz rozegrali wychowankowie klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy zmierzyli się z wychowankami Akademii Łukasza Piszczka. Zwieńczeniem imprezy był pojedynek samorządowców powiatu pszczyńskiego z samorządowcami Czechowic-Dziedzic.

– Zawsze jesteśmy otwarci na tego typu działania, żeby pomagać tym osobom, których los troszeczkę inaczej przysposobił do życia. Sport jest tą częścią naszego życia, która dostarcza dobrej energii. A tyle jej na tym stadionie chyba jeszcze nie było – mówił burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments