Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak zaskoczyć ją pierścionkiem zaręczynowym?

W zasadzie każda kobieta marzy o tym, aby jej zaręczyny odbyły się w wyjątkowy sposób. Dla jednych będzie to wyszukane lub niestandardowe miejsce, takie jak na przykład – jedno z najpiękniejszych i najromantyczniejszych miast w Europie czy też egzotyczna wyspa na krańcu świata. Inne kobiety wolałyby celebrować taką chwilę w bardziej kameralny i intymny sposób, na przykład podczas wspólnej kolacji spożywanej przy blasku świec.

Zadaniem mężczyzny pozostaje odczytanie pragnień swojej wybranki oraz zaaranżowanie tego momentu w taki sposób, który oczaruje ją oraz zapadnie w pamięć na długi czas. Najlepszym sposobem na dowiedzenie się, jak powinny wyglądać wymarzone zaręczyny, jest szczera rozmowa z ukochaną. Nie musi to być szczególnie w tym celu zainicjowana konserwacja, równie dobrze potrzebne informacje można uzyskać „przy okazji” rozmowy na zupełnie inne tematy, związane chociażby z komentowaniem sposobu oświadczyn któregoś ze wspólnych przyjaciół lub znajomych. Warto jednak pamiętać też o tym, że równie ważnym czynnikiem, czasem nawet ważniejszym niż sam moment i miejsce oświadczyn, jest odpowiednie dobranie pierścionka zaręczynowego, który podaruje się wybrance serca.

Zobacz: Zaręczyny w domu, czy podczas wyjazdu

Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać odpowiedni model?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest rzeczą tak prostą, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. W ofercie każdego salonu jubilerskiego znaleźć można bowiem dziesiątki, a czasem nawet setki różnych modeli pierścionków, spośród których dokonać trzeba wyboru jednego, odpowiedniego i zgodnego z preferencjami partnerki życiowej. Podstawową rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze, jest dobór odpowiedniego metalu, z którego wykonany ma być pierścionek, a także kamienia szlachetnego osadzonego w centralnej jego części. Zdecydowana większość kobiet preferuje pierścionki wykonane ze złota – żółtego, białego lub różowego. Często wybierane są też pierścionki srebrne. Jeżeli natomiast chodzi o kamień szlachetny, od wieków największym powodzeniem cieszą się różnej wielkości brylanty. W ostatnich latach odnotować można jednak zwiększone zainteresowanie pierścionkami zaręczynowymi, w których centralnej części osadzone zostają bardziej oryginalne i mało popularnej kamienie o egzotycznym pochodzeniu.

Gdzie kupić wymarzony pierścionek zaręczynowy?

Dla większości osób, które poszukują pierścionka zaręczynowego, naturalnym wyborem pozostają sieciowe salony jubilerskie, które usytuowane są najczęściej w centrach miast oraz w galeriach handlowych. Sporo osób decyduje się także na odwiedziny lokalnych, mniejszych pracowni jubilerskich prowadzonych od wielu lat przez mistrzów jubilerstwa. Do wymienionych już miejsc, w których dokonać można zakupu biżuterii, doliczyć można także sklepy internetowe. Z roku na rok rośnie bowiem liczba osób, które decydują się na nabycie pierścionka zaręczynowego w taki właśnie sposób. Skorzystanie z oferty sklepów internetowych pozwala na szybkie i swobodne porównanie wybranych wstępnie modeli, a także na zakup biżuterii bez wychodzenia z domu.

Zobacz pełną ofertę w sklepie Auroria.pl

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
3 lat temu

moja to się nie spodziewała zaręczyn, oświadczyłem się jej w tunelu aerodynamicznym w Lesznie w jej urodziny. Spodziewała się raczej kolacji świec a tu zaskoczenie. Specjalnie tak zrobiłem, będzie ten dzień pamiętała do końca życia.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

“Zainicjowana konserwacja’? A co to takiego jest? Wspaniałe rady tylko zapomniano, że najważniejszym jest rozmiar pierścionka taki aby wszedł na palec lub się z niego nie zsuwał.