Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak znaleźć dobra ofertę pracy w opiece w Niemczech?

Polki i Polacy pracujący w opiece w Niemczech latami pracowali na swoją renomę. Dzisiaj wielu niemieckich seniorów woli, aby zajmowała się nimi z opiekunka z Polski, uważana za troskliwą i pracowitą. Nie dziwi zatem rosnąca liczba ofert pracy w kategorii opieka-Niemcy. Podpowiadamy, jak znajdować atrakcyjne oferty pracy oraz czym się kierować przy ostatecznym wyborze zatrudnienia w tej branży.

Zarobki w opiece w Niemczech

Z pewnością podstawowym kryterium w wyborze oferty pracy dla większości stanowią zarobki. Jeżeli chodzi o pracę w opiece, są one w Niemczech zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Na jaką wypłatę może liczyć opiekunka? Zwykle wynagrodzenie podstawowe waha się w przedziale 1000-1400 EUR, jednak pojawiają się również wyższe oferty. Pragniemy jednak przestrzec przed ogłoszeniami z nienaturalnie wysokimi propozycjami wynagrodzenia. Oferty rzędu 2000-2500 EUR są niezwykle rzadkie, stąd też powinny wzbudzać podejrzenia. Często są to po prostu fałszywe ogłoszenia zamieszczane przez oszustów. Trzeba również pamiętać, że poza wynagrodzeniem podstawowym, w Niemczech powszechne jest również wypłacanie premii. Opieka w Niemczech może przyjmować różne oblicza – od prostej pomocy w codziennych czynnościach, po zaawansowaną opiekę i pielęgnację zupełnie niesprawnego seniora. Często w przypadku bardziej wymagających ofert opiekunka może liczyć na atrakcyjną premię, przez co jej wynagrodzenie będzie wysokie mimo kwoty podstawowej rzędu 1000-1100 EUR.

Umiejętności i doświadczenie, a wybór oferty

Praca w opiece w Niemczech jest zróżnicowana pod względem zakresu obowiązków oraz poziomu trudności. Warto zwracać na to uwagę, uwzględniając własne doświadczenie oraz umiejętności. Jeżeli podopieczny potrzebuje regularnej opieki medycznej, jest to z pewnością zadanie dla kogoś wykształconego w tym kierunku. Seniorzy, których ruchomość jest znacznie ograniczona, wymagają pomocy we wszelkich czynnościach, również takich, jak czynności higieniczne. Nie każdy jest w stanie pracować w ten sposób, stąd też agencje szukają osób, które mają w tej kwestii doświadczenie, choćby rodzinne. Niemniej jednak opieka w Niemczech to również zajmowanie się względnie sprawnymi seniorami, którzy samodzielnie radzą sobie z większością codziennych czynności. Praca z nimi jest prostsza i ogranicza się zwykle do sprzątania, pilnowania, aby podopieczny zażywał leki czy też do robienia zakupów.

Szukaj w odpowiednich miejscach

Jak w każdej branży, również w opiece w Niemczech pojawiają się oszuści, którzy zamieszczają nieuczciwe ogłoszenia. Problem nie dotyczy tylko wynagrodzenia, ale również warunków pracy. Skrajne przypadki to ogłoszenia zamieszczane przez handlarzy ludźmi. Dlatego aby uniknąć rozczarowania czy wręcz poważnych problemów, zalecamy szukać ofert pracy tylko w zaufanych źródłach. Jedną z opcji jest kontakt z polską agencją opiekunek, która nie tyle pośredniczy w zatrudnieniu, ile bezpośrednio zatrudnia Polaków. W takim przypadku wystarczy sprawdzić wiarygodność agencji i jeżeli jest to firma renomowana, można mieć pewność dopełnienia warunków zawartych w ogłoszeniu. Drugie rozwiązanie to poszukiwanie ofert na wyspecjalizowanych i zaufanych portalach ogłoszeniowych. Mowa o stronach, które zamieszczają jedynie ogłoszenia od dokładnie sprawdzonych, uczciwych agencji.

Artykuł powstał dzięki pomocy portalu Opiekunki24, w którym znajdziecie tylko sprawdzone oferty pracy w kategorii opieka Niemcy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
2 lat temu

Najwygodniej to przez agencję pojechać. Teraz pierwszy raz z arche procare wyjechałam i jak na razie nie narzekam. Umowę dostałam w kraju, wszystko legalnie jest i pieniądze na czas. Bardzo dobrze trafiłam 🙂

gość
gość
2 lat temu

ja to z otto wyjezdzam i nie musze o nic sie martwic

Urszula
Urszula
2 lat temu

Przede wszystkim nie na czarno, bo to proszenie sie o kłopoty. Można założyć działalność albo wziąć zlecenie od dobrej agencji ja wybrałam to drugie i właśnie wybieram sie na sztele z promedica żeby załatać domowy budżet