Wydarzenia Cieszyn

Kwiaty dla 101-latka

Fot. Tomasz Lenkiewicz/UG Goleszów

Wczoraj  Jan Kubok z Goleszowa Równi obchodził swoje 101. urodziny. Z tej okazji zacnego jubilata odwiedzili wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar i przewodniczący Rady Gminy Goleszów Karol Lipowczan. Życzyli dużo szczęścia, pomyślności i kolejnych lat w zdrowiu.

Pan Jan kształcił się w gimnazjum i liceum w Cieszynie. W maju 1939 roku zdał maturę, a w sierpniu otrzymał wezwanie do odbycia służby w junackich obozach pracy . Pracował przy budowie drogi w Dolinie Kościeliskiej, a potem kopał rowy przeciwczołgowe. 20 kwietnia 1940 roku został aresztowany i osadzony w obozie koncentracyjnym w Dachau, a następnie w Gusen. Pod koniec lutego 1940 roku znalazł się w zakładach wojskowych „Siemens Und Halske” w Wiedniu , a następnie w zakładach Siemensa w Babenberg.

Po II wojnie światowej pracował fizycznie w kopalni „Wujek”. Uzupełniał wykształcenie (technikum, studia, kursy), awansował, by ostatecznie pracę zawodową zakończyć na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych tej kopalni. W latach 80. minionego wieku angażował się m.in. w pracę społeczną przy budowie gazociągu w Goleszowie Równi. Przez blisko trzy kadencje był sołtysem.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
staszek
staszek
2 lat temu

śliczne Panie :*