Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak zostać UX designerem?

Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia UX. Wzrost zainteresowania nimi jest spowodowany tym, że projektowanie zorientowane na użytkownika stale się rozwija i stosowane jest coraz częściej. Co więcej, ci, którzy zajmują się projektowaniem UX i są w tym naprawdę dobrzy, mogą liczyć na doskonale płatną, ciekawą i pełną wyzwań pracę. UX designerem może zostać praktycznie każdy. Nie jest wymagane wykształcenie informatyczne. Potrzebna jest natomiast wyobraźnia, logiczne myślenie i konkretne umiejętności. Te ostatnie zdobyć można, decydując się na profesjonalne szkolenia UX.

Szkolenia UX – dla kogo są odpowiednie?

Okazuje się, że szkolenia UX są idealne dla wszystkich, którzy planują związać swoje życie zawodowe właśnie z branżą projektowania zorientowanego na użytkownika. Idealnie sprawdzają się w przypadku managerów i project managerów, świetnie uzupełniając ich kwalifikacje. Co jednak ważne, na udział w takich szkoleniach mogą zdecydować się także te osoby, które dotychczas zajmowały się czymś zupełnie innym, a teraz chcą się przekwalifikować. Decydując się na udział w takich szkoleniach, warto jednak zadbać o to, aby wybrać te stojące na naprawdę wysokim poziomie.

Szkolenia UX – jakie umiejętności można na nich zdobyć?

Dobrze przygotowane szkolenie UX to okazja do zdobycia niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania zorientowanego na użytkownika. Decydując się na uczestnictwo w szkoleniu UX, można być pewnym, że zdobędzie się wiedzę w zakresie zasad, których należy przestrzegać, projektując strony czy aplikacje. Kursy dla przyszłych UX designerów obejmują również metody badania potrzeb i opinii użytkowników. Aby bowiem stworzyć dobrą stronę bądź aplikację, trzeba wiedzieć, na czym zależy Internautom. W przeciwnym razie trudno liczyć na to, że uda się trafić w ich potrzeby.

Szkolenia UX – stacjonarne czy internetowe?

Pandemia COVID – 19 wprowadziła wiele zmian w naszym codziennym funkcjonowaniu. Zaliczyć można do nich między innymi zmianę w zakresie sposobów kształcenia. Szkolenia UX również je objęły. Obecnie każdy, kto decyduje się na ukończenie takiego kursu, może zdecydować się na ten, który odbywa się drogą internetową. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne zwłaszcza dla mieszkańców małych miejscowości, w przypadku których udział w szkoleniu z projektowania zorientowanego na użytkownika wiąże się z koniecznością dalekiej podróży. Stawiając na kształcenie online, nie trzeba nigdzie jechać, co oznacza oszczędność czasu oraz pieniędzy. Warto przy tym pamiętać, że szkolenia internetowe UX organizowane przez renomowane ośrodki stoją na naprawdę bardzo wysokim poziomie, nie różniąc się od tych prowadzonych w formie stacjonarnej.

UX designer to jeden z zawodów przyszłości. Projektowanie zorientowane na użytkownika jest stosowane coraz częściej, a specjaliści w tej dziedzinie są nadal poszukiwani. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób rozważa zajęcie się projektowaniem uwzględniającym potrzeby i oczekiwania Internautów. Aby jednak móc pracę tą wykonywać na odpowiednim poziomie, należy posiadać wiedzę i umiejętności. Szkolenia UX to najlepszy sposób, aby je zdobyć.
Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ux-pm.pl/

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments