Porady i inspiracje

Jaką posadzkę pod ogrzewanie podłogowe wybrać?

Ogrzewanie podłogowe to coraz popularniejsza forma utrzymania odpowiedniej temperatury w domu bądź mieszkaniu. Zwłaszcza w mniejszych lokalach, gdzie każdy metr kwadratowy jest bezcenny, brak grzejników to spora zaleta. Jednak jaka posadzka będzie optymalna dla ogrzewania podłogowego?

Kiedy decydujemy się na instalację ogrzewania podłogowego, uzyskanie gładkiej powierzchni po tym, jak wylana zostanie wylewka to nie jedyne zadanie. Ważne jest również to, aby posadzki efektywnie przewodziły ciepło rozprowadzane pod podłogą. Jaki rodzaj posadzki będzie wówczas idealnym rozwiązaniem?

Posadzki anhydrytowe a ogrzewanie podłogowe

Wylewki znajdują zastosowanie w budownictwie od lat, jednak w ostatnich latach znacznie zwiększyła się różnorodność, jeśli chodzi o typ wylewki na posadzki. Specjalne mieszanki charakteryzują się wysoką wytrzymałością, a do tego znacznie bardziej praktyczne w porównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. Dobrym przykładem wylewki, która zyskuje dynamicznie na zainteresowaniu jest wylewka anhydrytowa. Ten rodzaj podkładu podłogowego na bazie siarczanu wapnia chętnie stosowany jest we wnętrzach pomieszczeń.

Jedną z głównych cech wylewki anhydrytowej jest płynna konsystencja, co ma wymierne znaczenie dla samego procesu wylewania posadzki. W przypadku wylewki anhydrytowej wyróżnić należy brak konieczności stosowania szczelin dylatacyjnych i innych rozwiązań, które są niezbędne w przypadku posadzki z betonu. Wylewki anhydrytowe cechuje również wytrzymałość na ściskanie i zginanie, co sprawia, że to warte polecenia rozwiązanie na lata.

Posadzki sampoziomujące Śląsk

Płynna konsystencja sprawia również, że posadzki anhydrytowe to tzw. wylewki samopoziomujące. W starszym budownictwie nieraz można natrafić na problemy z odpowiednim poziomem podłóg. W przypadku wylewek anhydrytowych nie ma tego zagrożenia, ponieważ właściwości samopoziomujące zapewniają optymalny efekt. Skuteczna wylewka samopoziomująca to brak obaw związanych z osiągnięciem upragnionego efektu równej podłogi. Właściwości samorozlewne są dziś niezwykle pożądane, gdyż tego typu posadzka jest po prostu szybsza w montażu czy podczas zbrojenia. Uzyskanie równego podłoża jest kluczowa, dlatego tak chętnie sięga się obecnie po posadzki sampoziomujące. Śląsk i mieszkańcy miejscowości na terenie województwa śląskiego mogą postawić na sprawdzonych fachowców, takich jak Thermo Floor. Wylewka anhydrytowa to mała bezwładność termiczna oraz brak pustek powietrznych.

Wylewki anhydrytowe idealne do wnętrz z ogrzewaniem podłogowym

Połączenie wylewki anhydrytowej i ogrzewania podłogowego jest istotne również ze względu na aspekt przewodzenia ciepła. Obecność w podłodze rurek grzejnych wymaga użycia materiałów, które zapewnią optymalne przewodnictwo cieplne i oddadzą jak najwięcej temperatury z wody do pomieszczenia na całej powierzchni podłogi. Istotne znaczenie ma w tym przypadku mała bezwładność termiczna, co oznacza, że ogrzewanie podłogowe działa skuteczniej i szybciej, a to z kolei przekłada się na mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Wylewki anhydrytowe są zatem niezwykle funkcjonalne i sprawdzają się znakomicie, jeśli planujesz zamontować w swoim domu bądź mieszkaniu ogrzewanie podłogowe. Jeśli tylko zadbasz o dokładne oczyszczenie powierzchni, aby zapewnić optymalną przyczepność, wylewka anhydrytowa będzie wygodnym i efektywnym rozwiązaniem w Twoim wnętrzu. Sprawdź ofertę Thermo Floor i zapewnij sobie kompleksowe wykonanie posadzek wysokiej jakości, które będą służyć Ci na lata.

google_news