Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jaki bank wybrać?

Wybór konta osobistego to bardzo istotna sprawa, w końcu to tam będziemy przechowywać swoje środki. Liczba Polaków, którzy posiadają konta bankowe stale rośnie, a według statystyk, na każdego mieszkańca przypada ponad jeden rachunek bankowy. Jest to oczywiście wynikiem tego, że wiele osób posiada po kilka otwartych rachunków. Jak więc wybrać najlepszy dla siebie?

Konto osobiste to konto, z którego mogą korzystać osoby fizyczne. Gromadzi się na nim pieniądze pochodzące z różnych źródeł dochodów. Następnie, wszystkie zebrane na koncie środki mogą zostać wykorzystane przez klienta banku w dowolny sposób np. na bieżące opaty i codzienne życie. Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego banku do założenia w nim konta osobistego, jest określenie swoich potrzeb.

Zacznij od określenia celu posiadania konta

Posiadanie konta bankowego to przede wszystkim wyjście naprzeciw dzisiejszym standardom. Dla przykładu ciężko sobie chyba dzisiaj wyobrazić odbiór wynagrodzenia w formie koperty z pieniędzmi. Dokonywanie transakcji w formie przelewów lub płatności kartą jest znacznie bardziej praktycznie niż stałe wykorzystywanie do tego gotówki. Konto bankowe to także jeden z najlepszych sposobów na zmobilizowanie się do oszczędzania. Każdy wie, jak trudno jest się czasem ograniczyć od zakupu kolejnego produktu, kiedy mamy w swoich rękach dużą sumę pieniędzy. Banki dają możliwość ustawienia automatycznego przesyłania pieniędzy na lokatę oraz dostęp do ciekawych produktów oszczędnościowych.

Ranking banków

Kiedy już określimy woje oczekiwania co do posiadania konta osobistego, to przyjdzie czas na podjęcie optymalnej, końcowej decyzji. Liczba parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę, jest dużą, jednak trzeba pamiętać, że w zależności od oczekiwań, tylko kilka z nich może odgrywać istotną rolę.

W tym jaki bank wybrać pomoże Ci: http://www.wktorymbanku.pl/

Pierwszą rzeczą, na którą polecamy zwrócić uwagę, są opłaty, oraz prowizje. Zazwyczaj banki różnią się ofertą co do ustanawiania oraz wysokości opat za wypłaty pieniędzy z bankomatów, korzystanie z karty, oraz samo prowadzenie konta. Osoby, które często będą dokonywać wpłat i wypłat w stacjonarnym oddziale, powinny również zwrócić uwagę, czy nie wiążą się z tym dodatkowe koszty. Nie mniej ważny jest sam dostęp do swoich środków. Trzeba jednak zaznaczyć, że pod względem bankomatów, nie powinno być z tym problemu, ponieważ możemy je znaleźć niemal na każdym kroku. W kwestii dostępności istotne jest również prowadzenie, czy dany bank posiada responsywną stronę internetową, lub aplikację mobilną, z których również można dokonywać transakcje. Oferty wielu banków są dosyć podobne, dlatego czynnikiem, który przeważy szalę na korzyść jednego z nich, mogą być promocje. Warto zainteresować się, czy dany bank oferuje specjalną ofertą, dla osób, które zakładają swoje pierwsze konto.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments