Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jaki rozrzutnik wybrać do średniego gospodarstwa?

W ofercie firmy Roltrans znajdziemy wiele różnych modeli rozrzutników obornika, również takie, które idealnie sprawdzą się w przypadku małych i średnich gospodarstw. Jedną z maszyn chętnie wybieranych przez właścicieli jest rozrzutnik obornika N250/3 LEO.

Rozrzutnik N250/3 LEO

Jest to rozrzutnik dwuosiowy, którego ładowność wynosi 6 ton czyniąc go tym samym idealnym wyborem dla małych i średnich gospodarstw. Lekka konstrukcja w połączeniu z dwubębnowym adapterem sprawdzają się w pracy na roli.

Lekkość i stabilność

Maszyna jest niezwykle lekka i zwrotna, a jednocześnie stabilna. Dwubębnowy, poziomy adapter kolcowy, w który wyposażony jest ten model wpływa na to, że obornik, czy też inny nawóz typu torf lub kompost jest równo roztrząsany. Drgania zostały zredukowane niemal całkowicie dzięki dynamicznemu wyważeniu bębnów. W rezultacie, nawożenie cechuje wysoka precyzja.

Zawieszenie typu tandem

N250/3 LEO jest najmniejszym z dwuosiowych rozrzutników dostępnych w ofercie firmy Roltrans. Zawieszenie typu tandem, które znajdziemy w tej maszynie, przekłada się na jeszcze lepszą stabilność podczas pracy. Maszyna może być wykorzystywana do pracy na zróżnicowanym terenie z uwagi na to, że tylko w nieznacznym stopniu ingeruje w podłoże.

Wyposażenie standardowe i opcjonalne

Rozrzutniki obornika firmy Roltrans to maszyny „szyte na miarę”. Oznacza to, że klienci mają możliwość wyboru rozwiązań, które w ich przypadku sprawdzą się najlepiej i zapewnią wydajną pracę. Oczywiście, pracownicy firmy Roltrans służą wsparciem w zakresie doboru optymalnych parametrów.

Wyposażenie standardowe rozrzutnika N250/3 LEO to m.in. wspomniany już wyżej adapter poziomy dwubębnowy kolcowy, podwozie tandem, czterołańcuchowy przenośnik podłogowy, burty ocynkowane ogniowo, które są odporne na korozję. Wyposażenie opcjonalne obejmuje takie elementy jak adapter ślimakowy lub ślimakowo-kolcowy, hydrauliczny napęd przenośnika podłogowego z bezstopniową regulacją posuwu czy też wał przegubowo-teleskopowy.

google_news