Wydarzenia Cieszyn

Jakie jest życiowe motto 106-latki?

Fot. UG Hażlach

Pochodząca z Pogwizdowa Ema Tomaszko obchodziła we wrześniu swoje 106. urodziny! Kobieta związana z cieszyńską ziemią od urodzenia, wciąż posiadająca stałe zameldowanie w gminie Hażlach, od kilkunastu lat mieszka w Gdańsku. Nie przeszkadza to jednak w wymianie serdeczności z władzami gminy nad Piotrówką.

Urodzinowe życzenia złożył sędziwej jubilatce Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach. Jak co roku, wysłał pani Emie okolicznościową kartkę, a w wakacje – podczas swojego urlopu – miał okazję uściskać ją osobiście. Wówczas stanęli w trójkę do pamiątkowego zdjęcia wraz z Haliną Kudzin, córką 106-latki, która się nią opiekuje.

Pani Ema Tomaszko urodziła się w Wiśle. Pochodzi z wielodzietnej rodziny – miała 8 rodzeństwa. Z Hażlacha natomiast wywodził się jej pierwszy mąż. Aktualnie w Pogwizdowie mieszka jej wnuk z rodziną. Pani Ema urodziła dwójkę dzieci, syna i córkę. Doczekała się 4 wnuków, 8 prawnuków i 2 praprawnuków. Wszyscy regularnie się spotykają. Jubilatka jest najstarszą zameldowaną w gminie Hażlach osobą. Życiowe motto 106-latki brzmi następująco „Nie trzeba się denerwować, stresować, martwić, ponieważ to przynosi choroby, trzeba być optymistą”.

Fot. UG w Hażlachu

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamyk
kamyk
3 lat temu

Moja teściowa miała takie motto: “Jeśli możesz wykorzystać innych, zrób to.” ” Po to zrobiłam sobie dzieci, żeby za mnie “odwalały” robotę”. Dzięki temu, dożyła do, prawie setki.

Genek
Genek
3 lat temu

Dobrych ludzi poznaje sie po tym jak odnoszą sie do starszego pokolenia. Brawo, bardzo wzruszający artykuł a kartka rewelacyjna!