Wydarzenia Cieszyn

Jakie jest życiowe motto 106-latki?

Fot. UG Hażlach

Pochodząca z Pogwizdowa Ema Tomaszko obchodziła we wrześniu swoje 106. urodziny! Kobieta związana z cieszyńską ziemią od urodzenia, wciąż posiadająca stałe zameldowanie w gminie Hażlach, od kilkunastu lat mieszka w Gdańsku. Nie przeszkadza to jednak w wymianie serdeczności z władzami gminy nad Piotrówką.

Urodzinowe życzenia złożył sędziwej jubilatce Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach. Jak co roku, wysłał pani Emie okolicznościową kartkę, a w wakacje – podczas swojego urlopu – miał okazję uściskać ją osobiście. Wówczas stanęli w trójkę do pamiątkowego zdjęcia wraz z Haliną Kudzin, córką 106-latki, która się nią opiekuje.

Pani Ema Tomaszko urodziła się w Wiśle. Pochodzi z wielodzietnej rodziny – miała 8 rodzeństwa. Z Hażlacha natomiast wywodził się jej pierwszy mąż. Aktualnie w Pogwizdowie mieszka jej wnuk z rodziną. Pani Ema urodziła dwójkę dzieci, syna i córkę. Doczekała się 4 wnuków, 8 prawnuków i 2 praprawnuków. Wszyscy regularnie się spotykają. Jubilatka jest najstarszą zameldowaną w gminie Hażlach osobą. Życiowe motto 106-latki brzmi następująco „Nie trzeba się denerwować, stresować, martwić, ponieważ to przynosi choroby, trzeba być optymistą”.

Fot. UG w Hażlachu

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamyk
kamyk
10 miesięcy temu

Moja teściowa miała takie motto: “Jeśli możesz wykorzystać innych, zrób to.” ” Po to zrobiłam sobie dzieci, żeby za mnie “odwalały” robotę”. Dzięki temu, dożyła do, prawie setki.

Genek
Genek
10 miesięcy temu

Dobrych ludzi poznaje sie po tym jak odnoszą sie do starszego pokolenia. Brawo, bardzo wzruszający artykuł a kartka rewelacyjna!