Porady i inspiracje

Jakie kursy i szkolenia warto ukończyć, aby podnieść swoje kwalifikacje na rynku pracy?

Znalezienie dobrze płatnej pracy nie musi być trudne, jeśli kandydat będzie miał wymagane doświadczenie i umiejętności. Pracodawcy często poszukują osób mobilnych, które posiadają co najmniej podstawową znajomość obsługi komputera. Podczas rozmowy rekrutacyjnej kandydat musi też wyjątkowo dobrze się zaprezentować. A jakie kursy i szkolenia warto ukończyć, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Obsługa pakietu MS Office

Bardzo wiele rodzajów prac wymaga znajomości pakietu MS Office, który składa się z programów do edycji tekstu i grafiki, wykonywania obliczeń oraz obsługi poczty. Każdy program posiada szereg funkcji, dzięki którym można stworzyć dowolny dokument, tabelę, wykres lub broszurę reklamową. Kandydaci często wpisują w CV, że potrafią korzystać z narzędzi dostępnych w pakiecie MS Office, jednak w praktyce nie zawsze jest to znajomość na wystarczającym poziomie. Tymczasem obsługa MS Office nie jest skomplikowana i można się jej szybko nauczyć, biorąc udział w dedykowanych kursach i szkoleniach. Po zakończeniu cyklu zajęć uczestnik otrzyma certyfikat, który będzie mógł dołączyć do aplikacji na wybrane stanowisko. Jest to prosty i szybki sposób na podniesienie kwalifikacji.

Kursy dla sprzedawców

Praca w sprzedaży usług bądź produktów jest nastawiona na osiągnięcie określonych rezultatów. Dlatego kandydat musi mieć wysokie zdolności interpersonalne, które pozwolą mu szybko nawiązać relację z klientem, aby zachęcić go do złożenia zamówienia. Sprzedawcy znają wiele trików, dzięki którym są w stanie świetnie zareklamować oferowane produkty. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej kandydat może zostać poproszony o przedstawienie próbki swoich możliwości. Kurs sprzedaży to doskonały sposób, aby nauczyć się podstaw skutecznego marketingu. Po szkoleniu uczestnik będzie w stanie bez problemu rozpoznać nastroje klientów i dopasować rodzaj oferty do wybranej grupy docelowej. Udział w kursie sprawi, że kandydat zyska dużą przewagę nad osobami, które ubiegają się o tę samą pracę.

Kurs na prawo jazdy

W ogłoszeniach o pracę prawo jazdy jest jednym z najczęściej wymienianych wymagań. Posiadanie ważnego dokumentu jest niezbędne, aby móc prowadzić samochód służbowy, odwiedzać klientów lub jeździć po zaopatrzenie. Ten dokument bardzo się przyda, gdy kandydat będzie aplikował na stanowisko:

  • kuriera
  • magazyniera
  • przedstawiciela handlowego
  • agenta nieruchomości
  • serwisanta
  • dostawcy zaopatrzenia
  • dekoratora wnętrz

Kurs na prawo jazdy można wygodnie zrobić w szkole nauki jazdy Pegaz. Zajęcia teoretyczne są zorganizowane w formie e-learningu, a jazdy odbywają się w komfortowych warunkach przy użyciu doskonale wyposażonych samochodów. Kursant ma możliwość wyboru instruktora. Zajęcia praktyczne obejmują jazdy po mieście, drogach szybkiego ruchu i okolicznych miejscowościach. Więcej informacji o kursie można znaleźć na stronie prawojazdy-poznan.com.pl/kurs-na-prawo-jazdy-kat-b/. Po ukończeniu części teoretycznej i praktycznej kursant może się zapisać na egzamin państwowy. Uzyskanie pozytywnego wyniku uprawnia do złożenia wniosku o wydanie prawa jazdy.

Dzięki kursom i szkoleniom można w krótkim czasie poprawić swoją sytuację na rynku pracy. Przed zapisaniem się na zajęcia należy sprawdzić, jakie kompetencje są obecnie pożądane przez pracodawców. Obsługa pakietu MS Office, kurs sprzedaży i prawo jazdy to podstawowe umiejętności, które powinna posiadać każda osoba ubiegająca się o pierwszą pracę. Ponadto regularne podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne, aby móc stale otrzymywać atrakcyjne propozycje zatrudnienia.

google_news