Porady i inspiracje Bielsko-Biała Na czasie

Jakie są zalety i wady kredytu gotówkowego na 10 lat?

Kredyt gotówkowy to sposób na szybki zastrzyk pieniędzy. Ta forma pożyczki nie wymaga długich i męczących formalności, co często odstrasza potencjalnych kredytobiorców. Dodatkowo, możliwość otrzymania kredytu gotówkowego w niedużej wysokości jest bardzo realna nawet dla osób, które nie mają wysokiego dochodu. Zobacz, jakie są zalety i wady kredytu gotówkowego na 10 lat.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy zalicza się do grupy kredytów konsumenckich, czyli niezwiązanych z prowadzeniem działalności firmowej. Po podpisaniu stosownych umów bank wypłaca zobowiązanie na rzecz klienta – fizycznie lub na konto. Kredyty gotówkowe cechuje wysoka dostępność – ich celem jest zaspokojenie bieżących potrzeb konsumenckich. Te w niewysokich kwotach mają dość wysokie oprocentowanie, dlatego bankom zależy, by mogło je otrzymać jak najwięcej osób. Biorąc pożyczkę gotówkową to, na co wydasz pieniądze zależne jest tylko od ciebie. Wakacje, zakup sprzętu czy samochodu – bank nie ingeruje w to, na co pieniądze zostaną przeznaczone, nie żąda faktur czy paragonów. Czasem możesz zostać poproszony o wskazanie celu wzięcia kredytu – jest to jednak tylko czysto informacyjne pytanie ze strony doradcy kredytowego.

Kredyt gotówkowy – wady i zalety

Pożyczka to dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujesz gotówki na już albo nie stać cię na wymarzony wyjazd wakacyjny. Otrzymujesz okrągłą sumkę, z którą robisz, co chcesz. Brzmi świetnie – pamiętaj jednak, że tę kwotę trzeba będzie spłacić. Zobacz, jakie zalety i wady ma wzięcie kredytu gotówkowego na 10 lat.

Zalety kredytu gotówkowego:

  • niewielka liczba formalności – w przypadku takiej pożyczki bank nie wymaga tak wielu dokumentów, jak np. podczas zawierania umowy kredytu hipotecznego; ma być szybko i sprawnie
  • brak dodatkowych zabezpieczeń – w związku z tym, że z reguły kwoty kredytów gotówkowych są niższe niż hipotek, bank nie będzie wymagał od ciebie wielu rodzajów zabezpieczenia
  • środki na dowolny cel – to ty decydujesz, na co wydasz pieniądze, a bank nie ma prawa w to ingerować
  • długi okres spłaty – pobrana kwota rozłożona na 10 lat najczęściej daje niewysoką ratę, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że obciąży to domowy budżet

Jak każda pożyczka, także kredyt gotówkowy nie jest pozbawiony wad. Je również warto wziąć pod uwagę, planując pożyczenie od banku pieniędzy. Przede wszystkim, taki typ kredytu kosztuje więcej niż na przykład pożyczka hipoteczna. Z drugiej strony, łatwość jego otrzymania może spowodować, że wpędzisz się w problemy finansowe. Biorąc niewielką kwotę na wakacje czy na zakupy weź pod uwagę, czy realnie dasz radę spłacać późniejsze raty.

Utrudnieniem może być także mnogość ofert – każdy bank ma wśród swoich produktów tego typu kredyt, więc łatwo się w nich pogubić. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy ranking, może być świetnym rozwiązaniem i podpowiedzią – sprawdzisz w ten sposób zgromadzone w jednym miejscu dane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytów gotówkowych, informacje znajdziesz tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-gotowkowy-na-10-lat/.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments