Sport Cieszyn

Jakub i Antek na trasie

Fot. z archiwum zawodnika

Zainaugurowano 10. sezon Pucharu Polski w dogtrekkingu. Premiera z udziałem zawodników i ich czworonogów odbyła się w Lublińcu. Na starcie stanęło kilkadziesiąt duetów, które rywalizowały w kilku kategoriach na różnych dystansach.

Nie zaszkodzi wyjaśnić, iż dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (15 km, 25 km, 40 km) posiłkując się mapą turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne do których należy dotrzeć. Nieraz w zawodach sporą grupę uczestników stanowią rodziny, które mogą startować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.

Sukces na swoim koncie zapisał wiślanin Jakub Glajcar – aktualny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Na dystansie long (40 km) był trzeci ze swoim czworonogim pupilem Antkiem. Pokonanie tej trasy zajęło im 3 godz.  9 min. 15 s.

Kolejne zawody tegorocznej edycji Pucharu Polski, odbędą się w Sanoku (11 maja), a następnie w Szczawnie-Zdoju (15 maja), Przesiece (31 sierpnia) oraz w Wiśle (21 września). Finał pucharowych zmagań nastąpi 19 października w Złotym Stoku.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments