Wydarzenia Bielsko-Biała

Jarosław Klimaszewski potwierdził start w wyborach i podsumował kadencję

Zdjęcia: Adam Kanik

– Mieszkańcy ocenią czy zasłużyłem na drugą kadencję – stwierdził Jarosław Klimaszewski, który potwierdził dziś oficjalnie, że wystartuje w kolejnych wyborach na stanowisko prezydenta Bielska-Białej.

Dziś w Bielskim Centrum Kultury odbyła się konferencja, podczas której prezydent Bielska-Białej podsumował kończącą się kadencję. Mówił, że był to czas trudny i wyjątkowy: wojna, pandemia, zmiany podatkowe, które mocno wpłynęły na kondycję samorządów. Padły także słowa podziękowania pod adresem współpracowników, ale również dziennikarzy – za wszystkie krytyczne słowa, które wpływały na pozytywne zmiany.

Prezydent wymieniał najważniejsze sukcesy minionych pięciu lat. Wśród nich 6,5 tys. dofinansowań do wymiany tzw. kopciuchów, blisko 1,5 tys. dofinansowanych instalacji OZE, ukończenie modernizacji ul. Cieszyńskiej, Żywieckiej oraz Krakowskiej, modernizację placu Wojska Polskiego, pozyskanie dofinansowania i podpisanie umowy na rewitalizację linii kolejowej nr 190 z Bielska-Białej do Skoczowa, remont kąpieliska „Panorama” oraz budowę lub rozbudowę przedszkola w Hałcnowie czy Kamienicy.

W obszarze nieruchomości wymienił m.in. budowę budynku TBS z 30 lokalami przy ul. Batorego, remont blisko 1,1 tys. pustostanów w zasobie komunalnym, rozpoczęcie budowy sześciu bloków komunalnych z ponad 200 lokalami przy ul. Wapiennej i Solskiego, modernizację Willi Sixta, utworzenie Centrum Seniora w pofabrycznych budynkach przy ul. Dmowskiego czy zmodernizowanie ponad 60 kamienic.

Jarosław Klimaszewski w wyborach na prezydenta Bielska-Białej – do których dojdzie najpewniej w kwietniu 2024 roku – wystartuje pod szyldem własnego komitetu wyborczego jako kandydat popierany przez PO.

bb, ak

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nie dziękuję
Nie dziękuję
2 miesięcy temu

Miły w kontaktach z obywatelami to plus Minusy: -Braki w inwestycjach miasta , basen remont za 50.000.000zł a brak 3.000.000zł za roczny czynsz na oświenie ulic gdzie basen nie był w katastrofalnym stanie bo niecka remontowana ok.15 lat wcześniej…inwestycja mogła poczekać 2 lata. (Za to urząd miejski świeci całą dobę nawet taras ) -rozbudowa machiny urzędniczej nowe budynki,nowi ludzie,zakupy aut elektrycznych,remonty parkietów czy instalacja przeciw gołębią gdy ,,nie ma kasy,, – zaciąganie wielomilionowych kredytów na 20-30lat nawet 2x w roku -smród z wyspiski narasta -brak kontynuacji rewitalizacji starówki -dopłaty do Podbeskidzia wielomilionowe i dopłaty ukryte przez głównych sponsorów czyli spółki… Czytaj więcej »

NiezadowolonyObywatal
NiezadowolonyObywatal
2 miesięcy temu

Już niedługo zmiana. Nareszcie.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Okazja do zmiany, jeszcze trzeba wybrać.

Mormi
Mormi
2 miesięcy temu

Oby nam się żyło lepiej! I naszym kumplom też! POkraki w komplecie na sali wraz ze swoimi wasalami.

Ekologus
Ekologus
2 miesięcy temu

Wybrać go ! Zamieni Bielsko w strefę czystego transportu