Wydarzenia Cieszyn

W Wiśle sezon narciarski rusza na całego. W najbliższych dniach otwierają się wszystkie kanapowe stacje narciarskie

Soszów Fot. Miasto Wisła

Od czwartku zaprasza Skolnity, w piątek pierwsi narciarze będą mogli poszusować na Nowej Osadzie i Stacji Narciarskiej Stok, a w sobotę sezon rozpoczynają ośrodki Cieńków, Klepki, Soszów i Stożek. Od końca listopada codziennie jeździć można już na Siglanach.

Do tego w Wiśle panują fantastyczne warunki dla miłośników biegówek. Świetnie przygotowane są już trasy na Kubalonce, ale pobiegać można też na 900-m pętli na Jonidle, gdzie założony jest tor do biegania stylem klasycznym. Na biegówkach można też poruszać się stokówką od Przełęczy Salmopolskiej w stronę Przysłopiu pod Baranią Górą, a także grzbietem Cieńkowa.

– Z niezłych warunków w górach korzystają też skiturowcy. Ostatnie dni to piękna zimowa aura, słońce i lekki mróz, stąd wielu miłośników skiturów wędruje w okolicach Stożka, Soszowa, Zielonego Kopca, Malinowa czy Baraniej Góry. Dawno nie było tak pięknego początku sezonu narciarskiego w Beskidach – mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu UM w Wiśle.

Codziennie aktualizowane komunikaty narciarskie z Wisły znaleźć można na www.wisla.pl/turysta/news/komunikat-narciarski_1

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
2 miesięcy temu

O 17-tej melduję się na SKOLNITY 😄💪 dzisiaj