Wydarzenia Wadowice

Jaroszowice: Szkoła jak z obrazka

Fot. Bogdan Szpila

W Szkole Podstawowej w Jaroszowicach otwarto nową kuchnię, stołówkę i świetlicę.

Inwestycję za kwotę ponad 750 tys. zł zrealizowano z budżetu Gminy Wadowice. Wśród zaproszonych gości na uroczystość otwarcia byli między innymi m.in. senator RP Andrzej Pająk, małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, radni gminni i pracownicy Urzędu Miejskiego w Wadowicach, dyrektorzy szkół, rodzice…
– Świetlicę wyposażyliśmy w nowe meble, zabawki i gry edukacyjne – wylicza burmistrz Bartosz Kaliński. – Do nowej kuchni zakupiliśmy m.in. lodówki, piekarnik na cztery brytfanki, chłodnie, zmywarki, patelnie elektryczne i całą zastawę stołową. Zamontowaliśmy też podwieszane sufity i komplet nowych drzwi, a nawet ogrzewanie podłogowe. Wyremontowaliśmy też schody i ściany – dodaje włodarz.
Dodatkowym prezentem dla uczniów był przekazany przez burmistrza laptop do obsługi 65 calowego monitora interaktywnego (cena 7 380 zł), który zamontowano w świetlicy. W zamian włodarz otrzymał od dyrektora szkoły Mirosława Zadory statuetkę „Przyjaciel Szkoły”.
Otwarciu nowego budynku w Jaroszowicach towarzyszyły występy artystyczne uczniów.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Dariusz Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

Zaproszeni goście chyba nie byli najważniejsi, wymienieni na początku. Zrobiliśmy… to może oczekiwana wypowiedź dyrektora szkoły.