Wydarzenia Bielsko-Biała

Jasienica, Jaworze: Stara będzie jak nowa

Remontu doczekała się stara droga z Bielska-Białej do Cieszyna na terenie Jasienicy i Jaworza. Władze powiatu na inwestycję za ponad 7 milionów złotych pozyskały 3-milionowe dofinansowanie z budżetu państwa.

W marcu rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Świętoszówka – Bielsko-Biała. Chodzi o 2,8-kilometrowy odcinek od mostu na potoku w Jasienicy do skrzyżowania z ulicą Niecałą w Jaworzu.

Koszt inwestycji oszacowano na 7,1 miliona złotych. Starosta bielski Andrzej Płonka poinformował ostatnio o uzyskaniu dofinansowania w wysokości 3 milionów złotych z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Już pół roku temu rady gmin Jasienica i Jaworze zdecydowały o dołożeniu się do tej powiatowej inwestycji. Zadeklarowały pokrycie po 25 procent kosztów remontów odcinków przebiegających przez swoje gminy. W Jasienicy zabezpieczono 1,26 miliona złotych, a w Jaworzu – 1,8 miliona.

Remont ma potrwać do końca października i w tym czasie – z uwagi na jego szeroki zakres – trzeba się liczyć ze sporymi utrudnieniami. – W ramach inwestycji zaplanowano rozbudowę drogi powiatowej, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Zdrojowej w Jaworzu, przebudowę skrzyżowania ulic Cieszyńskiej z Cisową i Strumieńską w Jasienicy oraz budowę i przebudowę chodników, kanalizacji i skrzyżowań z drogami bocznymi. Powstaną też zatoki postojowe i autobusowe. Zostaną przebudowane zjazdy i powstanie nowe oznakowanie pionowe i poziome – wylicza Wiesław Kubiś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments